"Pójdź, dziecię! ja cię uczyć każę!"

  • 01.09.2020, 08:42
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
"Pójdź, dziecię! ja cię uczyć każę!" pixabay
To myśl, która wieńczy wiersz pt. “Przed sądem” Marii Konopnickiej. Utwór, w którym polska poetka i nowelistka okresu realizmu odnosi się do jednego z czołowych haseł polskiego pozytywizmu, czyli pracy u podstaw. To właśnie należyte wychowanie dziecka, na człowieka z wartościami, ideami, bogatego w wiedzę daje mu szansę zadbania w przyszłości o swój własny los.

Dziś, u progu zupełnie “innego świata”, świata zamkniętego, niepewnego, wyjątkowo wymagającego słowa te są niezwykle aktualne. Młodzi ludzie jak nigdy dotąd potrzebują drogowskazów. A przecież jednym z nich jest edukacja.

Dlatego na ten właśnie rozpoczynający się nowy rok szkolny 2020/2021 wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom oświaty przede wszystkim życzymy tak po prostu szkolnych murów, a w nich stabilności. By radości powrotu nie zagłuszał przenikliwy lęk. “Niosącym kaganek oświaty...” życzymy zrozumienia odpowiedzialności wypełnianej misji, a tym, którzy z niego czerpią świadomości z ogromu bogactwa jakie zyskują. 

Grupa Medialna Narew

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe