Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 148 - [VIDEO]

  • 05.09.2020, 10:21 (aktualizacja 05.09.2020, 10:29)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
 Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 148 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

MAZOWSZE W WALCE Z PANDEMIĄ

Niestety, ostatnie statystyki zachorowań pokazują, że epidemia koronawirusa nie ustaje. Jeśli chodzi o województwo mazowieckie od początku pandemii w regionie odnotowano około 14 procent wszystkich zakażeń koronawirusem w Polsce oraz około 20 procent wszystkich zgonów. 

 

RUSZA BUDOWA MULTIDYSCYPLINARNEGO CENTRUM BADAWCZEGO UKSW

Będzie to unikalny w skali Polski ośrodek badawczy, który umożliwi prowadzenie badań w obszarach nauk społecznych, humanistycznych, medycznych oraz nauk informatycznych i przyrodniczych. Mowa o Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym, które w przyszłym roku powstać ma przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
 

 

WRESZCIE POWSTANIE OBWODNICA GRODZISKA MAZOWIECKIEGO

Nie od dziś wiadomo, że zakorkowane miasto to przede wszystkim udręka mieszkańców. Ale nie tylko. To także element, który odstrasza potencjalnych inwestorów. Problem ten doskonale rozumie Grodzisk Mazowiecki. Bo choć miasto położone na Równinie Łowicko-Błońskiej przyciąga mieszkańców licznymi inwestycjami, to coraz mocniej odczuwa skutki jego zablokowania korkami. Jego sytuacja jednak wkrótce może się zmienić. Właśnie ruszyła budowa zachodniej obwodnicy miasta. 

 

BLISKO MILION OD SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO NA BAZĘ SPORTOWĄ DLA  SUBREGIONU PŁOCKIEGO

Zupełnie nowe boisko do gry w piłkę ręczną już niebawem powstanie przy Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku. Miasto jest jednym z beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2020. Na jego budowę otrzymało 100 tysięcy złotych. 

 

BEZPIECZNIEJ I BARDZIEJ ŚWIADOMIE. ROZPOCZYNA SIĘ DRUGA EDYCJA SZKOLEŃ DLA KIEROWCÓW ZE WSPARCIEM SAMORZĄDU MAZOWSZA  

Pan Stanisław prawo jazdy posiada od 51 lat, z kolei Damian od 2. Pan Stanisław doświadczenie “za kółkiem” ma całkiem bogate. Damian z kolei dopiero go nabiera. Mimo to obaj w ubiegłym roku spotkali się na Torze Modlin, gdzie wraz z innymi kierowcami szlifowali swoje umiejętności w I edycji szkoleń sfinansowanych przez samorząd województwa mazowieckiego.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe