Szpital w Łomży nie będzie ponownie jednoimienny

  • 08.09.2020, 09:05 (aktualizacja 08.09.2020, 09:19)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Szpital w Łomży nie będzie ponownie jednoimienny
Jak relacjonuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski i radny Artur Nadolny spotkali się w Białymstoku z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim i wicewojewodą Marcinem Sekścińskim oraz wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbysiem i Markiem Malinowskim odpowiedzialnym z ramienia Zarządu Województwa Podlaskiego za sprawy związane ze służbą zdrowia. Tematem spotkań była kwestia dalszego funkcjonowania Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w okresie trwającej pandemii SARS-CoV-2.

Zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski, który jest jednocześnie przewodniczącym prezydium "zespołu do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży" jest zadowolony z przebiegu tych spotkań, gdyż w ostatnim czasie pojawiły się niepokojące informacje o możliwości przywrócenia jednoimienności łomżyńskiego szpitala.

- Zarówno ze strony wojewody, jak i marszałka otrzymaliśmy zapewnienie, że takiego tematu nie ma, a rozwiązania opracowywane na szczeblu rządowym nie przewidują tego typu działań. Ponadto poinformowano nas, że zostaną podjęte próby całkowitego przywrócenia wszystkich oddziałów szpitala na potrzeby mieszkańców miasta i regionu – informuje Andrzej Stypułkowski.

Radny Artur Nadolny, będący członkiem prezydium "zespołu do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży", podkreśla, że na obu spotkaniach padło wiele deklaracji pozwalających wierzyć w powrót szpitala do normalnego funkcjonowania. - Mam nadzieje, że to o czym rozmawialiśmy odnośnie przywrócenia wszystkich oddziałów nie było tylko czystą dyplomacją, a znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości – podkreśla Artur Nadolny.

Szpital Wojewódzki w Łomży jest instytucją prowadzoną przez Marszałka Województwa Podlaskiego. W połowie marca, decyzją Ministerstwa Zdrowia, został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, co spotkało się m.in. z protestami mieszkańców i władz Łomży. O pewnego czasu jego poszczególne oddziały są ponownie uruchamiane dla pacjentów bez koronawirusa.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe