Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 22:11

Dobra passa lekkoatletów

Kolejną serię dobrych startów mają za sobą zawodnicy klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża w Oleśnicy, Ciechanowie, Włocławku i Białymstoku.

Jak informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec PREFBET-u, w ostatnich dniach jego podopieczni będący na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie „przy okazji” wzięli udział w Memoriale im. Wiesława Kiryka w Oleśnicy. W tych zawodach awans na Mistrzostwa Polski wywalczyli Paweł Dąbrowski na 200 metrów (22.57) oraz Piotr Bagiński na 600 m (1.29,26). Rekord życiowy na 200m-26,23 pobiła Maja Łyskowka, a dobre rezultaty w biegu na 1500 m uzyskały Sandra Michalak i Justyna Korytkowska (odpowiednio 4:29,77 i 4:31,79)

Następny weekend był bardzo pracowity ponieważ łomżyńscy lekkoatleci startowali aż w trzech zawodach. Najpierw w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Ciechanowie wywalczyli 2 brązowe medale oraz 3 kolejne awanse na Mistrzostwa Polski. W mistrzostwach województwa podlaskiego w Białymstoku wywalczyli 12 medali.

- Jednak najważniejszą imprezą były Mistrzostwa Polski Seniorów we Włocławku, w których wywalczyliśmy kilka wysokich lokat i rekordów życiowych - mówi Andrzej Korytkowski.

Do rozegrania we wrześniu zostały ekipie PRFBET-u jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Juniorów, Juniorów młodszych, młodzików oraz na 10 000 m seniorów.

- Do tych mistrzowskich imprez na razie awans wywalczyło 21 osób a dalsze 5 ma realne szanse, aby wziąć udział w tych zawodach - dodaje szkoleniowiec.