Rusza nowy sezon w TLiA w Łomży

  • 09.09.2020, 11:18
  • Red
Rusza nowy sezon w TLiA w Łomży
W sobotę, 12 września Teatr Lalki i Aktora w Łomży inauguruje nowy sezon artystyczny. Pierwszym spektaklem po wakacyjnej przerwie będzie „Lew i Ptak”, który w związku z ograniczoną liczebnością widowni zagrany zostanie dwukrotnie, a mianowicie o godz. 11.00 i 17.00. Jak zapewnia dyrekcja Teatru Lalki i Aktora, wypracowane są już niezbędne procedury sanitarne, gdyż najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników oraz widzów.

Dokładnie w sobotę, 12 września spektaklem „Lew i Ptak” Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Ze względu na pandemię COVID-19 i obostrzenia rządowe, które równoznaczne są ograniczoną liczbą osób na widowni, widowisko zagrane będzie zarówno o godz. 11.00 jak i 17.00.

Jak podkreśla Teatr Lalki i Aktora, dwukrotne zagranie spektaklu wiąże się z tym, iż instytucja przede wszystkim dba o zdrowie pracowników i widzów, przez co opracowane są już niezbędne procedury sanitarne i bezpiecznego przyjmowania gości.

Historia inspirowana książką Marianne Dubuc będzie dla widzów zaskoczeniem i nowym teatralnym odkryciem. Spektakl dedykowany jest najmłodszym widzom. To intymna, pozbawiona słów, a bogata w formie poetycka opowieść o przyjaźni i tolerancji.

Pewnego dnia samotny lew odnajduje rannego ptaka i tak właśnie rozpoczyna się ich niezwykła relacja… Widowisko zrealizowały dwie twórczynie europejskiego teatru: Kata Castó z Węgier i Julia Skuratova z Litwy oraz doskonale znany widzom łomżyńskiego teatru Bogdan E. Szczepański.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży przypomina również, iż w związku z obowiązkiem dostosowania się do nowych warunków prezentacji wydarzeń artystycznych na sobotnie spektakle jest ograniczoną ilość miejsc na sali widowiskowej (max. 50 widzów/spektakl). Wcześniejszą rezerwację biletów dokonać można telefonicznie.

red_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe