Kronika Województwa Podlaskiego 634 [VIDEO]

  • 09.09.2020, 17:36 (aktualizacja 09.09.2020, 17:36)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 634 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- „Siła współpracy, moc integracji”. I Podlaski Kongres Rad Seniorów

W dniach 2-3 września 2020 roku w Supraślu pod hasłem „Siła współpracy, moc integracji” odbył się historyczny I Podlaski Kongres Rad Seniorów. Ze względu na pandemię COVID-19, spotkało się po trzech przedstawicieli każdej z rad z regionu, by debatować nad strategią działania, a także wspólnie się integrować.

Kultura- 33 edycja Spotkań Teatralnych. Walizka– Moje Miasto

Mimo pandemii COVID-19 w Polsce, realizacja 33 edycji Spotkań Teatralnych. Walizka– Moje Miasto doszła do skutku. Tegoroczna impreza różniła się od poprzednich edycji. Zaprezentowała się mniejsza liczba teatrów, a sam program musiał być zaprezentowany w skróconej formie.

Inwestycja- 160 tys. zł dla KWP w Białymstoku

160 tys. zł dotacji z budżetu województwa otrzyma Komenda Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na zakup trzech radiowozów. Nowe pojazdy przede wszystkim mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców regionu, a także jakoś pracy funkcjonariuszy policji.

Wydarzenie- 40-lecie „Solidarności” w Łomży

W Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży odbyła się uroczysta msza św. w związku 40. rocznicą utworzenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Hołd działaczom i związkowcom oddali m.in. mieszkańcy Łomży, którzy licznie zgromadzili się w świątyni, a także władze województwa podlaskiego. Do 1989 roku "Solidarność" była jednym  z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i komunizmowi. W czasach swojej świetności zrzeszała blisko 10 mln Polaków.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe