40 lat „Solidarności”. Uroczystości w Łomży [VIDEO]

  • 09.09.2020, 15:30 (aktualizacja 09.09.2020, 17:37)
  • Red
40 lat „Solidarności”. Uroczystości w Łomży [VIDEO]
W łomżyńskiej Katedrze dobyły się uroczystości związane z 40. rocznicą powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Hołd działaczom i związkowcom oddali m.in. Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, a także mieszkańcy Łomży, którzy licznie zgromadzili się w świątyni.

 Uroczystości celebrujące powstanie „Solidarności” pokazują, że mimo upływu wielu lat, Polacy wciąż pamiętają o ludziach, którzy przyczynili się do upadku komunizmu w Polsce.

„Solidarność” to ogólnopolski związek zawodowy, który powstał w 1980 roku dla obrony praw pracowniczych, a także na bazie licznych komitetów strajkowych, które z czasem przekształciły się w komisje założycielskie. Do 1989 roku był to jeden z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i komunizmowi.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe