240 tys. zł na sprzęt komputerowy dla dzieci w pieczy zastępczej z Łomży i powiatu łomżyńskiego

  • 10.09.2020, 09:22
  • Red
240 tys. zł  na sprzęt komputerowy dla dzieci w pieczy zastępczej z Łomży i powiatu łomżyńskiego
W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” do rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w Łomży oraz w powiecie łomżyńskim trafi sprzęt komputerowy oraz środki ochrony indywidualnej. Zarówno Łomża jak i powiat łomżyński na ten cel przeznaczyli łącznie ponad 240 tys. zł.

Ponad 240 tys. zł otrzymało Miasto Łomża oraz powiat łomżyński m.in. na zakup sprzętu komputerowego czy środki ochrony osobistej. Środki pochodzą z rządowego projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

Głównym celem projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID- 19” jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia koronawirusa w obszarze pieczy zastępczej. Pieniądze przeznaczane są na zakup wyposażenia na cele realizowania zadań w trybie zdalnej nauki (zakup laptopów, komputerów stacjonarnych, oprogramowania, sprzętu audiowizualnego oraz oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością), zakup środków ochrony indywidualnej (maseczek, rękawiczek, środków dezynfekcyjnych) czy zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny / izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej.

Wartość projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID- 19” w skali kraju to blisko 130 mln zł, natomiast w województwie podlaskim to ponad 3,5 mln zł.

- Chodzi o to, by uczyć mógł się każdy, bez względu na to, w jakiej jest sytuacji, czy ma odpowiedni sprzęt, czy ma trudniej z dostępem do niego. Każdy ma talenty, predyspozycje, zdolności. To nasza wspólna sprawa, by nikt nie był pozbawiony możliwości ich rozwijania przez to, że nie ma dostępu do szkoły, która musi pracować zdalnie - mówił Tomasz Madras, wicewojewoda podlaski.

W ramach projektu, Miasto Łomża dla dzieci w pieczy zastępczej za ponad 116 tys. zł zakupiło 45 komputerów z oprogramowaniem, a także za ponad 5 tys. zł sprzęt audiowizualny. Blisko 8,5 tys. zł spożytkowane zostało na środki ochrony indywidualnej. Natomiast pozostałą kwotę przeznaczono na wyposażenie miejsc kwarantanny.

Z kolei powiat łomżyński otrzymał 111 tys. zł, dzięki czemu możliwy był zakup komputerów z oprogramowaniem dla 31 młodych osób, a także środki ochrony indywidualnej dla opiekunów z piecz zastępczych na terenie powiatu.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe