Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 149 - [VIDEO]

  • 13.09.2020, 18:01 (aktualizacja 13.09.2020, 18:28)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 149 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Nie dla podziału Mazowsza

- To byłby skandal jakiego Unia Europejska nie widziała. Działadnie z wielokrotnym złamaniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, odnosząc się do ostanich wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości i doniesień medialnych coraz silniej konkretyzującego się pomysłu podziału Mazowsza. Przeciw podziałowi są radni województwa mazowieckiego, którzy pryjęli stanowisko w sprawie zachowania integralności administracyjnej województwa. Za przyjęciem stanowiska głosowało 26 ranych Koalicji Obywatelskiej – Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeciwko 23 radnych Prawa i Sprawidliwości.

 

Powołano Radę ds. Unii Europejskiej

Do jej zadań będzie należało m.in. budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie tożsamości regionalnej, w szczególności w zakresie promowania postaw proeuropejskich. A chodzi o  Radę ds. Unii Europejskiej, która powstała przy marszałku województwa mazowieckiego. Jest to efekt podpisanego 13 sierpnia porozumienia między samorządem Mazowsza a Fundają My Obywatele Unii Europejskiej im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębskiego. 

 

 

Ponad 100 projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza gotowych do głosowania

Park sensoryczny w Gołotczyźnie, rowerowy szlak wschodniego Mazowsza, warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci i młodzieży czy budowa tężni solankowych. To tylko niektóre z projektów, które przeszły ocenę formalną i już niedługo zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Na ich realizację samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł.


Nowe obiekty sportowe w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim

Legionowo już niebawem wzbogaci swoją ofertę sportowo-rekreacyjną. Wszystko za sprawą rozbudowy Skateparku na Stadionie Miejskim. To właśnie na ten cel miasto otrzymało 100 tysięcy złotych wsparcia z samorządu Mazowsza. 


Blisko 3 miliony na wymianę pieców w regionie żyrardowskim i warszawskim zachodnim 

Osiągają sprawność na poziomie 60 procent. Oznacza to, że wykorzystują efektywnie tylko 600 kilogramów węgla ze spalonej tony, a na ciepło marnuje się aż 400 kilogramów surowca. Mowa o przestarzałych piecach węglowych, czyli tzw. “kopciuchach”, które odpowiedzialne są w głównej mierze za szkodliwą emisę związków i substancji. Dlatego zastąpienie ich nowoczesnymi źródłami ogrzewania jest tematem palącym, jak chociażby tu w Gminie Sochaczew. Jednak już niebawem, dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 gmina zainwestuje ponad milion złotych w wymianę węglowych źródeł ciepła w 84 budynkach jednorodzinnych. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe