Dzień Sybiraka. 17 września nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej wywózki na Sybir [VIDEO]

  • 14.09.2020, 12:45 (aktualizacja 14.09.2020, 12:48)
  • Red
Dzień Sybiraka. 17 września nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej wywózki na Sybir [VIDEO]
W czwartek, 17 września o godz. 14.00 w Miejskiej Hali Targowej przy ul. Sikorskiego 227 w Łomży odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej wywózki na Sybir.

W najbliższy czwartek, 17 września nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej wywózki na Sybir. Wydarzenie odbędzie się o godz. 14.00 w Miejskiej Hali Targowej przy ul. Sikorskiego 227 w Łomży, które w tym przypadku jest nieprzypadkowe.

- Jest to miejsce szczególne, gdyż właśnie z tego miejsca na Syberię wywożeni byli mieszkańcy Łomży i ziemi łomżyńskiej. Już od lat Związek Sybiraków w szczególny sposób chciał upamiętnić to miejsce. Inicjatywę tę podjęliśmy wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej. Będzie to piękna tablica, która przypomni i utrwali tamten czas- wyjaśnia Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży. 

Następnie po raz pierwszy nastąpi symboliczny łomżyński Marsz Sybirów, po którym o godz. 15.00 nastąpi msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Kard. Wyszyńskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe