Gala Finałowa Miss & Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2020 już za nami [FOTO]

  • 15.09.2020, 07:28 (aktualizacja 15.09.2020, 18:21)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Gala Finałowa Miss & Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2020 już za nami [FOTO]
Po sześciu miesiącach oczekiwania poznaliśmy nowe Miss Ziemi Łomżyńskiej 2020! Gala Finałowa, piątej jubileuszowej edycji konkursu odbyła się na terenie Galerii Veneda, gdzie dla gości galerii została przygotowana specjalnie wygrodzona strefa wolnego wstępu.

29 kandydatek do tytułów Miss oraz Miss Nastolatek, zaprezentowało się w strojach sportowych, sukniach wieczorowych, sukienkach koktajlowych, stylizacjach ludowych połączonych z elementami stylu rockowego oraz w sukniach ślubnych. Galę poprowadziła Miss Polski 2017 - Kamila Świerc.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli m.in. Miss Polski 2019 - Magdalena Kasiborska oraz Miss Polski Nastolatek 2019 - Magdalena Michalska. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać występów Alexis Juliett oraz Zespołu Sigals. Nie zabrakło także tanecznych występów artystycznych.

Po raz pierwszy dokonaliśmy koronacji nowymi koronami, które rozpoczną nową tradycję dla naszego konkursu - przekazywania koron z roku, na rok kolejnym zwyciężczyniom- powiedziała Anna Kurządkowska - organizator konkursu

Miss Ziemi Łomżyńskiej 2020 - Wiktoria Ciochanowska, 1 Wicemiss - Linda Filipkowska, 2 Wicemiss - Weronika Grzymala, 3 Wicemiss - Klaudia Piaścik, 4 Wicemiss - Nina Ampulska.

W kategorii nastolatek, Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2020 zwyciężyła - Ewelina Gutowska, 1 Wicemiss - Alicja Pietruszewska, 2 Wicemiss - Wiktoria Jórska, 3 Wicemiss - Aleksandra Ołtarzewska oraz 4 Wicemiss - Anna Gutowska.

Tytuły komplementarne: Miss Internetu Ziemi Łomżyńskiej 2020 - Linda Filipkowska, jednocześnie także Miss Standard Pictures oraz Miss Gracji i Elegancji. Miss Foto - Alicja Pietruszewska, Miss portalu mylomza - Wiktoria Jórska, Miss @meonems (wybór Partnera Strategicznego) - Wiktoria Ciochanowska.

Trzy z dziewcząt, Patrycja Kowalczyk, Julia Chrzanowska oraz Martyna Grądkowska, otrzymały dzikie karty, upoważniające Je do udziału w kolejnych etapach konkursu Miss Polski.

- Pierwszy raz biorę udział w takiej imprezie i to od razu jako juror. Wrażenia zdecydowanie pozytywne. Przepiękne dziewczęta, które umieją się wspaniale zaprezentować. Zresztą już od dawna jestem przekonany, że Ziemia Łomżyńska to piękno - przyrody, krajobrazów, ale przede wszystkim ludzi. Kandydatki w tych wyborach są nie tylko wzorami urody i wdzięku, ale - jak się przekonaliśmy - pięknie realizują się w nauce, twórczości artystycznej czy sporcie i podążają za swoimi marzeniami - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Konkurs łomżyńskich Miss obchodził w tym roku swoje piąte "urodziny". Z tej okazji jego twórczyni i animatorka Anna Kurządkowaska-Kosińska otrzymała od kandydatek kwiaty i kosz przysmaków, a na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli delektować się urodzinowym tortem.

W skomplikowanej przez pandemię edycji (gala opóźniła się o kilka miesięcy) do finału doszło ostatecznie 29 najpiękniejszych: 15 w grupie nastolatek (poniżej 18 roku życia) i 14 pełnoletnich. Reprezentowały nie tylko Łomżę, ale także m. in. Ostrów Mazowiecką, Ostrołękę, Nowogród, Grajewo, Zabiele.     

Kandydatki do tytułu Miss i Miss Nastolatek wychodziły na scenę w Galerii Veneda kilkakrotnie w stylizacjach ludowych, sportowych, koktajlowych, wieczorowych, a te starsze także w sukniach ślubnych. Były także  prezentacje filmowe przybliżające osobowości i zainteresowania dziewcząt. Wszystko oceniali jurorzy pod  przewodnictwem choreograf Marzanny Rutkowskiej, a obok niej werdykt wydali m. in. Marek Olbryś i Piotr Modzelewski, zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski, który przedstawił list od prezydenta Mariusz Chrzanowskiego, Gerhard Parzutka von Lipiński, prezes konkursu Miss Polski, Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska i Miss Polski Nastolatek 2019 Magdalena Michalska oraz ubiegłoroczne Miss Ziemi Łomżyńskiej Iwona Mocarska i Magdalena Czerwińska. Przerywnikami artystycznymi były m. in. taneczne etiudy folklorystyczne z udziałem niektórych kandydatek oraz występy wokalistki Alexis Juliett i zespołu Sigals.  

W finale na scenie pojawiły się Iwona Mocarska i Aleksandra Czerwińska, aby przekazać korony następczyniom, a Kamila Świerc ogłosiła, że Miss Ziemi Łomżyńskiej Nastolatek została Ewelina Gutowska (16 lat) z Grabowa. Tytuły kolejnych wicemiss (aż czterech, ze względu na mały jubileusz konkursu) jurorzy przyznali: Alicji Pietruszewskiej (17) z Łomży, Wiktorii Jórskiej (14) z Grajewa, Aleksandrze Ołtarzewskiej (16) z Łomży i Annie Grabowskiej (16) z Przytuł Koloni.

Koronę Miss Ziemi Łomżyńskiej zdobyła Wiktoria Ciochanowska (20) z Łomży, którą najbardziej interesuje medycyna. Wicemiss to: Linda Filipkowska (19) z Łomży, Weronika Grzymała (20) z Łomży, Klaudia Piaścik (22) z Łomży i Nina Ampulska (18) z Ostrołęki. Przyznanych zostało także kilka tytułów tzw. komplementarnych, np. Foto, Internetu czy poszczególnych sponsorów. Kilka  szarf i diademów zdobyła Linda Filipkowska.

Ponieważ, jak podkreśliła Anna Kurządkowska-Kosińska, wybory Miss Ziemi Łomżyńskiej i Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej są integralną częścią konkursu Miss Polski, laureatki będą brały udział w kolejnych etapach tej rywalizacji, a dołączą do nich dodatkowo z "dzikimi kartami": Patrycja Kowalczyk (18) z Zabiela, Julia Chrzanowska (18) z Czach i Martyna Chrzanowska (17) z Janowa. Ponieważ nie przewidziane sa w tym roku wybory miss w Białymstoku, najpiękniejsze z Łomży będą także reprezentantkami całego regionu.

Tekst Piotr Barbachowski i Maciej Gryguc

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe