Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczy młodzież o ubezpieczeniach społecznych - [VIDEO]

  • 15.09.2020, 11:25 (aktualizacja 15.09.2020, 12:24)
  • Tylko dobre informacje
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczy młodzież o ubezpieczeniach społecznych - [VIDEO]
„Lekcje z ZUS” to projekt polegający na przeprowadzeniu 4 wykładów , z których uczniowie dowiadują się o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem tego programu jest możliwość udziału w Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Finaliści mogą wygrać m.in. indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele renomowanych uczelni.

 

- W czasie lekcji uczniowie dowiadują się po co odprowadzamy składki, jakie świadczenia przysługują kiedy jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć własną firmę i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. To bezcenna wiedza, która powoduje, że młodzi ludzie rozpoczynając karierę zawodową podejmują świadome decyzje i bez obaw wkraczają na rynek pracy  - informuje Katarzyna Krupicka  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Zajęcia mogą być realizowane np. w czasie lekcji podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie czy innych przedmiotów zawodowych. Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli a także pomoc ze strony naszego pracownika. Zeszyty dla nauczycieli zawierają scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików. Materiały są również dostępne na stronie zus.pl/edukacja.

 

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 20 listopada. Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy, odbywa się w szkołach i został zaplanowany na 7 grudnia br. Będzie on polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Troje uczniów, którzy zdobędą największą liczbę punktów, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna w drugim etapie Olimpiady, tzw. wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2021 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkolna drużyna, która jako jedyna z województwa, będzie je reprezentowała w ostatnim, krajowym etapie Olimpiady w Centrali ZUS 16 kwietnia 2021 r. Zakład bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia danego etapu zdalnie, przy wykorzystaniu wybranej platformy internetowej. Na laureatów Olimpiady czekają indeksy niektórych uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji oraz nagrody rzeczowe.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na indywidualne wsparcie eksperta ZUS - opiekuna merytorycznego projektu. W białostockim oddziale ZUS jest nim Alicja Koczta, koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji, na adres e-mail: [email protected]  tel. 85 7486650.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe