Amadeusz u Łomżyńskich Filharmoników

  • 15.09.2020, 15:29
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Amadeusz u Łomżyńskich Filharmoników
W czwartek 17 września 2020 r. o godz. 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży zabrzmią kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jako solistka wystąpi japońska skrzypaczka Mao Konishi, dla której występ z Łomżyńską Filharmonią jest nagrodą specjalną 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu. Solistom towarzyszyć Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Cezarego Gójskiego. Będzie to jego koncert dyplomowy na zakończenie studiów w klasie dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Cezary Gójski od 2012 roku jest koncertmistrzem Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Wcześniej na stałe współpracował z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracował na stanowisku koncertmistrza. W latach 2004-2009 pracował w Operze i Filharmonii Podlaskiej i pełnił tam funkcję I skrzypka – I głos. W 2018 roku rozpoczął studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Mao Konishi jest laureatką wielu japońskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych: I nagrody na Ibolyka-Gyarfas Competition (Berlin, Niemcy, 2015), I nagrody na Japanese Classic Music Competition (2010) i nagrody specjalnej 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu (2019). Ukończyła University of the Arts Berlin w klasie prof. Marka Gothoniego. Obecnie studiuje na Accademia Chigiana w Sienie (Włochy) w klasie maestro Borisa Belkina oraz w Conservatorium Maastricht (Holandia).

W programie koncertu utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta: Symfonia nr 4 D-dur KV 19, Koncert skrzypcowy nr 5 A-dur KV 219 oraz Symfonia nr 29 A-dur KV 201.

 

Bilety w cenie od 3 do 18 zł do nabycia na:

https://filharmonia-lomza.interticket.pl/program/amadeusz-6146/

Więcej informacji o koncercie:

http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/606-amadeusz.html

Przypominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez FKWL:

http://filharmonia.lomza.pl/filharmonia/regulamin-uczetnikow-koncertow-covid-19.html

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe