Lekkoatleci stale w biegu

Kolejne starty w krajowych zawodach mają za sobą lekkoatleci LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

Jak podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec klubu, najważniejszy był udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białej Podlaskiej, na których  powracający po operacji i dwumiesięcznej przerwie Rafał Pogorzelski wywalczył 5 miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami (10:00.80). Przemysław Łyskawy w trójskoku zdobył 8 lokatę  (14.11).

Podczas mityngu w Warszawie Piotr Dąbrowski odniósł zwycięstwo na 100 metrów z nowym rekordem życiowym  -11.27, Igor Duchnowski był drugi na 400m (50.39), a Dawid Wołyniec w rzucie oszczepem uzyskał wynik 46.88, co jest obecnie czwartym wynikiem w Polsce w kategorii młodzików.

- Kolejną imprezą, w której dobrze pokazali się nasi biegacze był Bieg „Piątka Królowej Bony" w Różanie. Na tych zawodach zwycięstwo odniósł Piotr Łobodziński (15.21), a wśród kobiet druga linię mety minęła Monika Nawrat     (19.27) - informuje Andrzej Korytkowski.

Zawodami kończącymi weekend startów był III Memoriał Sławomira Rosłona w Piasecznie, w którym to na 9 zawodników w koszulkach PREFBET-u, aż 7 stanęło na podium.