10 medali pływaków z UKS Butterfly na mistrzostwach młodzików

  • 16.09.2020, 09:25 (aktualizacja 16.09.2020, 09:31)
  • Red
10 medali pływaków z UKS Butterfly na mistrzostwach młodzików
W dniach 12-13 września, w Suwałkach zostały rozegrane Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat- I runda. Zawodnicy łomżyńskiego UKS Butterfly zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając łącznie 10 medali w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach.

Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej wybuchem epidemii do rywalizacji powrócili młodzi pływacy. W dniach 12-13 września na suwalskim basenie, brali udział w zawodach w ramach Drużynowych Mistrzostw Młodzików rocznika 2007 i 2008. Pomimo „skrócenia” okresu treningów w wodzie, które – z uwagi na zamknięcie basenów – nie odbywały się do połowy czerwca, podopieczni łomżyńskiego klubu zdołali przygotować formę, pozwalająca na osiągnięcie zadowalających rezultatów.

Zawodnicy trenerów Tomasza Drozdowskiego i Bartosza Kutnego, zdobyli indywidualnie 7 medali:

- Eliza Chrzanowska (12 l.) – dwa medale srebrne w stylu grzbietowym na dystansie 100 i 200 m

- Maja Dużyńska (12 l.)  – medal brązowy w stylu grzbietowym na dystansie 100 m

 Miłosz Parzych (13 l.) –  dwa medale złote w stylu grzbietowym na dystansach: 100 i 200 m

- Ignacy Balkiewicz (13 l.) - medal brązowy w stylu grzbietowym na dystansach: 100 i 200 m

Pierwszego dnia zawodów, męska sztafeta w składzie: Żochowski, Balkiewicz, Parzych i Darmetko, na dystansie 4 x 50m stylem zmiennym sięgnęła po srebrny medal, zaś ich koledzy w składzie: Pachucki M., Pachucki Sz., Kuteszko, Chajęcki - uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Następnego dnia męskie sztafety rywalizowały w konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym. Nasi chłopcy zdobyli tym razem brązowy medal, ulegając o 0,62 sek. drużynie z Olsztyna oraz o 1,5 sek. drużynę suwalską. Druga sztafeta osiągnęła czwarty rezultat.

- Serdecznie gratuluję wszystkim młodym zawodnikom, którzy w tym trudnym dla pływaków czasie, podjęli trud treningów i przygotowań do zawodów. W czasie zamknięcia obiektów organizowaliśmy treningi ogólnorozwojowe na lądzie, w których uczestniczyły dzieci. To pozwoliło, przynajmniej w jakimś stopniu utrzymać formę. Treningów w wodzie nie jest jednak w stanie zastąpić trening realizowany na lądzie. Szczególnie cieszą wyniki dwóch sztafet, gdyż pokazują, że jako klub mamy potencjał do budowania silnej drużyny i osiągania wysokich rezultatów – mówi Prezes Jarosław Szeremet.

Łomżyńscy pływacy rywalizowali w składzie: (rocznik 2008) Eliza Chrzanowska, Maja Dużyńska, Igor Darmetko, (rocznik 2007 r.) Miłosz Parzych, Ignacy Balkiewicz, Patryk Żochowski, Szymon i Marcel Pachuccy, Piotr Grala, Grzegorz Kuteszko i Jakub Chajęcki.

 

red_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe