Sprzęt komputerowy trafił do rodzin zastępczych i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej

  • 16.09.2020, 09:11
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Sprzęt komputerowy trafił do rodzin zastępczych i Placówki Opiekuńczo…
Miasto Łomża realizuje projekt pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Dzięki temu został zakupiony sprzęt komputerowy z oprogramowaniem do pracy zdalnej, który został przekazany do rodzin zastępczych oraz Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej. Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się we wtorek 15 września z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i wicewojewody podlaskiego Marcina Sekścińskiego.

W ramach tego projektu Miasto Łomża otrzymało dotację na kwotę 116.245 zł. Za te środki zakupiono sprzęt komputerowy z oprogramowaniem do pracy zdalnej. Do rodzin zastępczych przekazano 22 sztuki, 10 trafiło do Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej. Dodatkowo kupione zostały 2 telewizory, głośniki multimedialne, tablety, maseczki ochronne, rękawiczki oraz środki dezynfekujące. Utworzono i wyposażono w POW miejsce kwarantanny.  

To ważne  w tych czasach, żeby zapewnić właściwą obsługę informatyczną. Mamy nadzieję, że nauka będzie dalej kontynuowana w formie tradycyjnej, ale musimy być przygotowani na zdalne nauczanie w związku z trwającą pandemią. Niech te komputery pomagają w odrabianiu lekcji i poznawaniu świata – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Życzę, by ten sprzęt służył jak najlepiej do poszerzania pasji, zainteresowań. Niech pomaga wam się rozwijać i zdobywać wiedzę, bo to wy jesteście przyszłością naszego kraju – dodawał wicewojewoda Marcin Sekściński.

Głównym celem projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” jest zapobieganie i ograniczanie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Realizacja celu nastąpi poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo – wychowawczych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii. W ramach pomocy w organizacji zdalnego nauczania wsparcie otrzymają dzieci umieszczone w pieczy zastępczej poprzez zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i sprzętu audiowizualnego. Celem szczegółowym projektu jest zatem wsparcie dzieci, rodziców zastępczych i pracowników rodzinnych oraz instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID-19.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe