Kronika Województwa Podlaskiego 635 [VIDEO]

  • 16.09.2020, 17:12 (aktualizacja 16.09.2020, 17:15)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 635 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Rozstrzygnięcie Podlaskiej Marki Roku 2019

10 września 2020 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się finałowa Gala Podlaskiej Marki Roku. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród województwa podlaskiego, a same nagrody już po raz szesnasty trafiły w ręce laureatów. Wydarzenie odbyło się w nowej formule, bez udziału publiczności i z uwzględnieniem wszystkich rządowych obostrzeń.

Wydarzenie- Obchody 81. rocznicy obrony Wizny

Pod pomnikiem żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, poległym w kampanii wrześniowej w 1939 roku, odbyły się obchody 81. rocznicy obrony Wizny. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela odprawiona została msza św. upamiętniająca żołnierzy, którzy przeciwstawili się militarnej agresji nazistowskich Niemiec. Obrona Wizny, zwana „polskimi Termopilami” trwała w dniach 7-10 września 1939 roku. Szacuje się, że przeciwko czterdziestu dwóm tysiącom żołnierzom niemieckim walczyło zaledwie siedmiuset dwudziestu Polaków, którymi dowodził kpt. Władysław Raginis. Nawiązując do obrony wąwozu w Termopilach, w Wiźnie po dziś dzień widnieje napis: Przechodniu, powiedz Ojczyźnie, żeśmy walczyli do końca, spełniając swój obowiązek”.

Wydarzenie- 133 tys. dla OSP w powiecie grajewskim

 133 tys. zł dofinansowania otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu grajewskiego. Dzięki wsparciu zakupiony zostanie m.in. sprzęt do wyposażenia wozów strażackich, sprzęt hydrauliczny do ratowania przy wypadkach drogowych czy kamery termowizyjne.  Symboliczne czeki odebrali przedstawiciele Grajewa, Radziłowa, Wąsosza, Rajgrodu, a także Szczuczyna.

Inwestycja- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku z dotacją

Blisko milion 230 tys. zł z funduszy unijnych otrzyma Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Dotacja przeznaczona zostanie m.in. na warsztaty czy szkolenia zarówno dla słuchaczy jak i dla nauczycieli. Wartość całego projektu złożonego przez miasto Białystok to prawie 1,3 mln zł.

Sport- 10-lecie Białostockiej Akademii Siatkówki

Przed inauguracją nowego sezonu Tauron 1. Ligi, odbyła się prezentacja nowej drużyny Białostockiej Akademii Siatkówki.  Spotkanie było również okazją do uczczenia 10-lecia powstania klubu. To właśnie na okrągły jubileusz, zawodnicy po raz pierwszy awansowali na zaplecze siatkarskiej Plus Ligi. Jednakże w historii klubu nie brakowało trudnych momentów. Podczas 10-lecia Białostockiej Akademii Siatkówki obecni byli m.in. Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Waldemar Wspaniały, były selekcjoner kadry mężczyzn oraz kibice białostockiego klubu.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe