Wieczór muzyki skrzypcowej – XVI Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica

  • 18.09.2020, 13:40 (aktualizacja 18.09.2020, 13:43)
  • Red
Wieczór muzyki skrzypcowej – XVI Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica
W niedzielę 20 września 2020 r. o godz. 19:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się koncert w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Wystąpią znakomite skrzypaczki Aleksandra Szwejkowska-Belica i Maria Belica, którym przy fortepianie będzie towarzyszyć Anna Rutkowska-Schock.

Wstęp wolny. Bezpośrednia transmisja na www.facebook.com/filharmonialomza

 

Aleksandra Szwejkowska-Belica ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła z najwyższą notą dwuletnie studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim (Niemcy). Jest laureatką kilku konkursów skrzypcowych i kameralnych. Koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Palestyna – Betlejem, Słowacja, Czechy, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA). Wykonuje muzykę solową i kameralną. Jej repertuar obejmuje pozycje od baroku do muzyki współczesnej.

Maria Belica jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J.Żebrowskiego w Częstochowie w klasie skrzypiec dr Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Jest laureatką ponad 30 konkursów skrzypcowych i kameralnych (m.in. w Portugalii, Słowacji, Czechach). Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną ZSM w Częstochowie.

Anna Rutkowska-Schock ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Była finalistką Europejskiego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt. Podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IBLA Grand Prize na Sycylii otrzymała nagrodę dla najlepszego pianisty kameralisty. Jako jedna z głównych laureatów tego konkursu wzięła udział w licznych koncertach na terenie USA (m.in. wielokrotnie w Carnegie Hall). Od 2016 r. pianistka jest członkiem australijskiego zespołu kameralnego The Hourglass Ensemble, z którym występuje w regularnych projektach na terenie Australii.

 

M.S.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe