Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 150 - [VIDEO]

  • 19.09.2020, 16:51 (aktualizacja 19.09.2020, 21:58)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 150 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Czy Radom rzeczywiście potrzebuje podziału Mazowsza?

PiS nie ustaje w dążeniach do podziału Mazowsza. Ostatnie doniesienia medialne mówią, że prace nad projektem ustawy nabierają tempa. O tym, kto tak naprawdę potrzebuje administracyjnego podziału i co czeka region, gdy paria rządząca przeforsje swój pomysł rozmawiano w Radomiu. 

 

Nowy Program Ochrony Powietrza dla Mazowsza przyjęty

Radni województwa mazowieckiego przyjęli nowy Program Ochrony Powietrza. Cel – poprawa jakości powietrza w regionie. Główne narzędzia - sukcesywna wymiana lub likwidacja źródeł niskiej emisji tzw. kopciuchów, ich identyfikacja przez inwentaryzację oraz nowe nasadzenia zieleni. Na realizację działań samorządy i mieszkańcy mają maksymalnie 6 lat. Realizacja programu wymagać będzie odpowiednich funduszy. Te mają zostać zagwarantowane.


 

 

Milionowa inwestycja zakończona. Droga Szumanie-Bielsk otwarta

Prace modernizacyjne zakończone. Nowym, blisko 8 kilometrowym odcinkiem drogi powiatowej Szumanie-Bielsk mogą już bezpiecznie podróżować mieszkańcy zachodniego Mazowsza i przejezdni. Całkowita wartość przebudowy to ponad 8 milionów złotych. 

 

Nagrody dla muzealników przyznane

Na Mazowszu funkcjonuje około 130 muzeów. Ich charakter i specyfika jest niezwykle różnorodna. Są to zarówno  duże placówki o znaczeniu ogólnonarodowym, jak i niewielkie muzea prowadzone przez idywidualne osoby. To, co je łączy to rola, jaką pełnią w kształtowaniu oraz propagowaniu kultury i sztuki w społeczeństwie. Potwierdzeniem tego jest konkurs “Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, organizowany od 14 lat przez samorząd województwa mazowieckiego, nagradzający najciekawsze projekty instytucji kultury. 

 

Odrestaurowano Pałac Karolin – historyczną siedzibę “Mazowsza”. Powstanie tam Centrum Edukacji Folkloru Polskiego  

Zabytkowy Pałac Karolin w Otrębusach stanie się nowoczesnym Centrum Edukacji Folkloru Polskiego. Dobiegł końca I etap realizacji przeobrażający siedzibę Zespołu “Mazowsze” w nowoczesną przestrzeń, w której prezentowane i promowane będą: polski folklor i jego rola na wielu płaszczyznach kultury.

Opracowali: M.S i M.K

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe