Społecznicy nagrodzeni [FOTO]

  • 21.09.2020, 09:24 (aktualizacja 21.09.2020, 20:00)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p_d_ł
Społecznicy nagrodzeni [FOTO]
Nagrodzenie lokalnych działaczy, którzy wnoszą niezwykle ważny wkład w rozwój społeczności i środowiska, w którym żyją. To od kilku lat niezmienny cel, który przyświeca Gali Ekonomii Społecznej. W tym roku to już V edycja. Wydarzenie organizowane jest przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.

- Chcemy wyróżnić różnych działaczy, którzy angażują się w wielu istotnych sprawach. To m.in. osoby z klubów seniora, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich czy Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy na co dzień niejednokrotnie z poświęceniem zdrowia i życia, korzystają ze swojego doświadczenia zawodowego, a także z pewnego dorobku wiedzy merytorycznej i działają na rzecz lokalnych społeczności. Oni zasługują na to żebyśmy ich docenili - mówi Paweł Backiel, prezes zarządu Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Jak zauważa wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś tego typu wydarzenia są potrzebne z uwagi na ti, iż dają nowe bodźce do dalszej działalności.

- Chciałbym podziękować organizatorom, którzy mają racjonalne przesłanki, by tego typu uroczystości kontynuować. To jest wielkie podsumowanie, ale to też wektory na przyszłość. Tutaj są ludzie, którzy wzmacniają swoją działalność poprzez różne poczynania administracyjne czy osobowościowe. Chcemy zaktywizować i wspierać te środowiska - zaznacza Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Gala Ekonomii Społecznej ukierunkowana jest przede wszystkim na trzeci sektor, czyli organizacje pozarządowe, które wykonują wielką pracę na rzecz swoich społeczności.

- Należy im się za to pełny szacunek, ponieważ robią to w sposób wolontariatowy, ale w wielkim zaangażowaniu, gdyż wynika to z potrzeby ich serca. Jestem pełen uznania dla tego typu grup. Sam również jestem członkiem Stowarzyszenie Kawaleryjskiego im. Podlaskiej Brygady Kawalerii, więc rozumiem te potrzeby, żeby działać dla lokalnej społeczności - przyznaje Marcin Sekściński, wicewojewoda podlaski.

Jedną z organizacji pozarządowych, która od pewnego czasu jest mocno zauważalna to Koła Gospodyń Wiejskich. Dzięki pomocy rządowej mogą zajmować się m.in. pomocą rodzinom wiejskim w wychowaniu, kształceniu i organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży czy rozwijaniu przedsiębiorczości kobiet.

- Będąc jeszcze wójtem obserwowałem jak to wszystko się rozwijało, jak tworzyły się Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniorów i dzisiaj mamy esencję tego wszystkiego. To osoby, które coś tworzą i to jest bardzo ważne. Dzisiaj Koła Gospodyń Wiejskich mają wsparcie państwa, także takich fundacji jak Europartner i dzięki temu to wszystko dobrze wygląda. Równie istotne jest także to, że Ochotnicze Straże Pożarne są dobrze wyposażone. Ważną role odgrywają samorządy, które tworzą różne miejsca, jak chociażby świetlice, w których Ci ludzie mogą się spotykać i realizować swoje plany - tłumaczy Tadeusz Klama, starosta kolneński.

Podczas V Gali Ekonomii Społecznej symboliczne certyfikaty wyróżnionym osobom wręczali: Paweł Backiel, prezes zarządu Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, Marcin Sekściński (wicewojewoda podlaski) w wyjątkowym towarzystwie Wiktorii Ciochanowskiej, Miss Ziemi Łomżyńskiej 2020 oraz Eweliny Gutowskiej, Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2020, które po raz pierwszy oficjalnie wystąpiły jako zdobywczynie tytułów piękności.

- To ogromny zaszczyt, że mogę już otwarcie reprezentować nasz region. To nasze pierwsze publiczne wystąpienie i muszę powiedzieć, że ten stres daje się odczuć. Ale też jest mi bardzo miło, iż zostałam zaproszona na tę wspaniałą uroczystość - stwierdza Wiktoria Ciochanowska.

Teraz wszystkie organizacje mogą dalej w pełni skupić się na rzeczy, które robią z wielką pasją i poświęceniem, czyli pomagać i wspierać innych.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p_d_ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 21.09.2020, 13:59
Kolejne polityczne klepanie się po plecach. Zamknięte grono wybrańców nagradza siebie nawzajem za własne pieniądze. No ale cóż - jeśli nikt ich nie chwali, muszą sami siebie chwalić, żeby nie było, że nie mają zasług :D i nic nie robią.

Pozostałe