Przed nami wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży

  • 21.09.2020, 09:32 (aktualizacja 21.09.2020, 09:36)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Przed nami wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży
10 okręgów wyborczych utworzą szkoły i zespoły szkół, które zadeklarowały organizację wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży w swoich siedzibach. Prezydent Łomży wybory zarządził na 19-20 października 2020 r. Ale już dziś w szkołach trwają wyborcze prace.

Dyrektorzy szkół powołują Komisje Wyborcze, które będą przyjmować zgłoszenia kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Kandydatem może być uczeń szkoły wchodzącej w skład okręgu wyborczego, z wyłączeniem uczniów ostatnich klas szkoły. Komisja Wyborcza dostarczy listę kandydatów ze swojego okręgu do Miejskiej Komisji Wyborczej, powołanej przez Prezydenta Łomży, która przygotuje karty do głosowania.


Wówczas w okręgach wyborczych będzie czas na kampanię wyborczą. Kandydaci będą agitować swoich wyborców i prezentować swój program wyborczy.
Wybory odbędą się w dniach 19-20 października 2020 r. w miejscu i w godzinach wskazanych przez dyrektora szkoły/zespołu szkół. Szkolne Komisje Wyborcze sporządzą listy osób uprawnionych do głosowania, będą wydawać karty do głosowania, przygotują urny, do których wyborcy wrzucą swoje głosy, a po wyborach podliczą głosy na poszczególnych kandydatów i prześlą protokoły z wynikami do Miejskiej Komisji Wyborczej.
Młodzież z 10 szkół i zespołów szkół z Łomży wybierze swoich 23 przedstawicieli do składu Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Uprawnionych do głosowania jest ponad 5 tys. osób – głosować będą mogli wszyscy uczniowie szkół wchodzących w skład okręgów wyborczych.

Młodzieżowa Rada Miejska Łomży jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym dla organów samorządu Miasta Łomża w sprawach dotyczących młodzieży. Jej kadencja trwa 2 lata.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe