Amadeusz w Filharmonii [VIDEO]

  • 22.09.2020, 08:09 (aktualizacja 22.09.2020, 08:34)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Amadeusz w Filharmonii [VIDEO] W czasie koncertu na skrzypcach wystąpiła Mao Konishi z Japonii. Orkiestrę poprowadził Cezary Gójski dyplomant Akademii Muzycznej we Wrocławiu 
Dzieła muzyczne Wolfganga Amadeusza Mozarta znalazły się w programie koncertu inaugurującego nowy sezon artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Na skrzypcach zagrała Mao Konishi z Japonii, laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu. Orkiestrę poprowadził Cezary Gójski, na co dzień koncertmistrz łomżyńskiej filharmonii, tym razem w roli dyplomanta Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

- Orkiestra łomżyńskiej filharmonii kameralnej koncertuje już od trzech tygodni, w ramach festiwalu "Sacrum et Musica". To pierwszy koncert, który w czasie pandemii organizujemy w sali koncertowej. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. Ale sztuka pozostaje piękna, jak zawsze, i na pewno to zrekompensuje wszystkie niedogodności - przekonuje Jan Miłosz Zarzycki dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Cezary Gójski, debiutujący w roli dyrygenta, jest absolwentem klasy dyrygentury profesora Marka Pijarowskiego, na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

 

- W programie mojego dyplomowego koncertu znalazły się wspaniałe dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, Symfonie numer 4 i koncerty skrzypcowe nr 5 i nr 29 - mówi Cezary Gójski.

Mao Konishi naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat. Ponad dekadę uczyła się w klasie Nobu Wakabayashi. Obecnie studiuje w Accademia Chigiana w Sienie we Włoszech.

Opracowała: M.S

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe