Seniorka dała się oszukać na 20 tys. złotych

  • 23.09.2020, 09:13 (aktualizacja 26.09.2020, 17:07)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Seniorka dała się oszukać na 20 tys. złotych
W niespełna kilka minut, nieświadoma zagrożenia starsza mieszkanka gminy Jedwabne przekazała oszustom swoje oszczędności. 70-latka uwierzyła w telefoniczną historię, że jej synowa spowodowała wypadek drogowy, a pieniądze na kaucję mają wybawić ją z kłopotów. Zanim kobieta o swoich podejrzeniach poinformowała Policję - straciła niestety 20 tysięcy złotych.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o oszustwie na tzw. „wnuczka”, do którego doszło na terenie gminy Jedwabne. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, telefon od oszustów 70-letnia mieszkanka gminy odebrała dwie godziny wcześniej. Mężczyzna, którego głos usłyszała w słuchawce, podał się za policjanta i poinformował kobietę, że jej synowa spowodowała wypadek drogowy. Aby nie trafiła do więzienia, należało opłacić kaucję. Seniorka uwierzyła w tę historię, a gdy do jej drzwi zapukał młody mężczyzna - przekazała mu 20 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa – powiadomiła Policję. 

Policjanci przypominają, co należy zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów. Apelują także do osób młodych, aby przekazali wiedzę o oszustwach swoim bliskim seniorom. 

Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań – nie wykonuj jego poleceń, nie podawaj numeru komórkowego – nie daj się zmanipulować!

Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Rozłącz starannie rozmowę telefoniczną, zadzwoń do kogoś z rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, które pukają do drzwi i podają się za policjantów, adwokatów oraz inne osoby, które chcą pobrać pieniądze dla kogoś innego! Po pieniądze fałszywy krewny podsyła w swoim imieniu innego oszusta. Nigdy nie ulegaj presji czasu wywieranej przez oszustów!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bronsky
Bronsky 26.09.2020, 15:21
jak już to tys. zł a nie tyś bo skrót pochodzi od słowa tysiąc !!!!!

Pozostałe