Kronika Województwa Podlaskiego 636 [VIDEO]

  • 23.09.2020, 19:15 (aktualizacja 24.09.2020, 14:55)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego 636 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Inwestycja: Ponad 5 mln zł na tereny inwestycyjne w Zambrowie i Sejnach

Zarząd województwa podlaskiego przeznaczył ponad 5 mln zł z funduszy unijnych na tereny inwestycyjne w Zambrowie i Sejnach. Dzięki temu przeprowadzone zostaną budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej czy zadania w zakresie infrastruktury drogowej.

 

Wydarzenie: II Łomżyńskie Forum Seniora

Pod hasłem Łomżyński Senior Decyduje odbyło się II Łomżyńskie Forum Seniora, które zorganizowane zostało przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. Podczas Forum omawiana była m.in. lokalna polityka senioralna, a także poruszone zostały sprawy i trudności, z którymi, na co dzień muszą stykać się seniorzy.

Wydarzenie: Dzień Sybiraka w Łomży

Odsłonięciem tablicy pamiątkowej rozpoczęły się obchody „Światowego Dnia Sybiraka” w Łomży. To rocznica upamiętniająca wkroczenie wojsk radzieckich na wschodnie tereny II Rzeczpospolitej. Przed Miejską Halą Targową przy ul. Sikorskiego pojawił się napis „Pamięci Zesłanych przez sowieckiego.17 września 1939 roku nastąpiła, bez wypowiedzenia wojny, zbrojna napaść armii sowieckiej na Polskę, która w tym momencie walczyła z dwoma okupantami. Z III Rzeszą od zachodu i Rosją radziecką od wschodu. Wywózki na Sybir były jednym z elementów bolszewickiej okupacji ziem polskich. Szacuje się, że latach 1939-1945 doszło do przymusowego wywiezienia od 550 tysięcy do 1,5 miliona obywateli polskich w głąb Związku Radzieckiego.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe