„Interes” wart 15,5 mln zł. Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

  • 25.09.2020, 09:46
  • Ł.S.
„Interes” wart 15,5 mln zł. Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana
Podlaska i łódzka Krajowa Administracja Skarbowa wykryły i zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów, magazyn i krajalnię tytoniu. Zatrzymanych zostało dwóch podejrzanych i zabezpieczono ponad 16 ton krajanki i suszu tytoniowego. Ponadto, funkcjonariusze odkryli również 220 tys. nielegalnych papierosów, a także maszyny służące do ich produkcji. Zdaniem Krajowej Administracji Skarbowej, w momencie trafienia nielegalnego towaru na rynek, Skarb Państwa straciłby ok. 15,5 mln zł.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, pod Warszawą funkcjonowała fabryka nielegalnych papierosów, do której tytoń dostarczany był z magazynu w Łodzi.
 

Funkcjonariusze podlaskiej i łódzkiej KAS jednocześnie wkroczyli na teren obu miejsc. W łódzkim magazynie zabezpieczono ponad 5,5 tony krajanki i suszu tytoniowego, maszyny do krojenia i suszenia tytoniu, setki tysięcy gilz papierosowych oraz 20 tys. szt. nielegalnych papierosów.

Natomiast w hali w okolicy Warszawy funkcjonariusze odkryli linię do produkcji i pakowania papierosów. Znaleziono również pomieszczenia dla pracowników z sypialniami i zapleczem kuchennym. Dodatkowo aa terenie fabryki znajdowało się 11 ton krajanki i suszu tytoniowego, 200 tys. wyprodukowanych papierosów oraz komponenty wykorzystywane w ich wytwarzaniu i konfekcjonowaniu w tym: filtry, gilzy, kleje, a także poligrafia.

 Podczas akcji zatrzymano 2 mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty narażenia na uszczuplenie podatku akcyzowego w związku z przechowywaniem nielegalnego tytoniu i papierosów. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Wartość zabezpieczonej linii do produkcji papierosów oraz urządzeń do przetwarzania tytoniu została oszacowana na ok. 2 mln zł. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły do obrotu, Skarb Państwa straciłby ok. 15,5 mln zł. Z kolei śledztwo, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty, prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy.

 

Ł.S.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe