Od 40 lat nie było w Polsce lepszej klubowej sztafety. Zawodnicy PREFBET-u z medalami i rekordami

  • 25.09.2020, 10:27
  • Ł.S.
Od 40 lat nie było w Polsce lepszej klubowej sztafety. Zawodnicy PREFBET-u z medalami i rekordami
„Mocnym akordem zakończyły się 52. PZLA mistrzostwa Polski U18 w Radomiu. Bardzo wyrównany zespół LŁKS PREFBET ŚNIADOWO Łomża czasem 3:18.55 poprawił rekord Polski w sztafecie 4x400 m ustanowiony przed 40 laty”. Tak Polski Związek Lekkiej Atletyki rozpoczyna na swojej stronie internetowej całą relację z mistrzostw kraju sportowców poniżej 18 roku życia.

- Nasi sprinterzy: Aleksander Zwirkowski, Bartosz Jurak, Igor Duchnowski i Piotr Dąbrowski, poprawili dotychczasowy rekord w kategorii juniorów młodszych ustanowiony przez Budowlanych Szczecin (23.09.1980 w Łodzi) o 0,16 sek. Jak znakomity to wynik niech świadczy fakt, że przez 40 lat nie udało się go pobić żadnemu polskiemu klubowi. Dodatkowa ciekawostka: PREFBET ŚNIADOWO” Łomża jest jedynym klubem w Polsce, który posiada 2 rekordy Polski w biegach sztafetowych. Ten drugi to także 4x400 m, ale juniorów z 2008 roku z Torunia - 3:11.66. Biegali wtedy w składzie: Grzegorz Kakareko, Daniel Chyliński, Paweł Olszewski i Arkadiusz Wojno – relacjonuje uszczęśliwiony Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec PREFBET-u. - Wynik w Radomiu mógłby być lepszy, lecz na przeszkodzie stanął silny wiatr, ponad 3 metry na sekundę, który poważnie utrudniał rywalizację. Dodatkowo nasi biegacze chcąc walczyć o rekord nie mogli się oszczędzać więc prowadzili  od startu do mety stawkę ośmiu sztafet w ścisłym finale dyktując - jak się okazało - rekordowe tempo. Naszym czterystumetrowcom oprócz gratulacji za rekord i mistrzostwo Polski należą się duże słowa uznania za ambicję, ponieważ trzech z nich w ciągu 3 dni zaliczyło aż po 4 starty – dodaje.   

Wynik sztafety PREFBET-u dla fachowców nie był niespodzianką.  

- Faworytami konkurencji kończącej mistrzostwa byli sprinterzy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, w finale A biegło trzech z nich a czwarty – w finale B. Zwyciężyli o prawie dwie sekundy przed AZS-AWFiS Gdańsk (3:20.47) oraz ponad trzy sekundy z AZS KU Politechniki Opolskiej. Łomżanie zapewne przymierzali się do pobicia rekordu Polski Budowlanych Szczecin, bo błyskawicznie zareagowali na nieoficjalny czas pokazany na tablicy – podkreśla PZLA.  

Jak informuje Andrzej Korytkowski, medalowy plon z mistrzostw w Radomiu to także dwa brązowe „krążki”. Wywalczyła je Martyna Krawczyńska na 800 m (2:12,84) oraz ... kolejna sztafeta -  4x100 mężczyzn (42.73), w której startowali trzej późniejsi bohaterowie dłuższej sztafety: Piotr Dąbrowski, Igor Duchnowski i Bartosz Jurak uzupełnieni Pawłem Dąbrowskim.

- Praktycznie wszyscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze lub dobrze, poprawiali swoje rekordy życiowe lub zajmowali miejsca wyższe niż te na liście rankingowej z jakimi przystępowali do rywalizacji. Przełożyło się to na rekordowy występ całej klubowej drużyny. Zgromadziliśmy 66 punktów, co dało 5 lokatę w Polsce wśród 213 klubów. To rekordowe osiągnięcia naszego klubu w historii jego istnienia – mówi Andrzej Korytkowski.

Wyniki zawodników PREFBETU- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych-Radom:

1 miejsce - Aleksander Zwirkowski, Bartosz Jurak, Igor Duchnowski, Piotr  Dąbrowski, 4x400 m - 3:18,55 (rekord Polski)

3 - Paweł Dąbrowski, Igor Duchnowski, Bartosz Jurak, Piotr Dąbrowski   4x100m - 42.73.

3 - Martyna Krawczyńska, 800 m - 2:12,84;

6 - Piotr Dąbrowski, 400 m - 49.21 (rekord życiowy)

7 - Bartosz Jurak, 400 m - 49.49 (rekord życiowy)

8 - Igor Duchnowski, 400 m - 49.87 (rekord życiowy)

W Radomiu startowali, często na poziomie najlepszych wyników życiowych,  także: Bartłomiej  Folga na 1500 metrów, Paweł Dąbrowski na 100 i 200 m, Paweł Dąbrowski, Bartłomiej Folga, Szymon Macioch i Jakub Stefańczyk w drugim składzie sztafety 4x400 m, Karolina Dzwonkowska na 1500 m, Paulina Łagoda w oszczepie, Maja Łyskowka, Karolina Dzwonkowska, Agata Długozima i Martyna Krawczyńska w sztafecie 4x400 m, Maja Łyskowka na 100 i 200 m, Aleksander Zwirkowski na 400 m i Natalia Wrzesińska w dysku.

Ł.S.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe