20-lecie TWP w Łomży [VIDEO]

  • 25.09.2020, 16:42 (aktualizacja 25.09.2020, 16:45)
  • Ł.S.
20-lecie TWP w Łomży [VIDEO]
W 2020 roku mija 70 lat utworzenia Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Natomiast łomżyński oddział regionalny TWP obchodził 20-lecie powstania. Od początku swojego istnienia Towarzystwo dostosowywało się do przemian gospodarczych oraz do oczekiwań społeczeństwa. Aktualnie TWP skupia się na kształceniu ratowników medycznych.

Wykwalifikowani  ratownicy medyczni bardzo często trafiają do Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego, które są pod egidą Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. 

Podczas jubileuszu, za swoją dotychczasową działalność wyróżniony został m.in. honorowy prezes Regionalnego oddziału Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży, Witold Wincenciak, rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP.

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej utworzone zostało w 1950 roku w miejsce rozwiązanego Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego i Ludowego oraz Instytutu Kulturalno-Oświatowego Spółdzielni „Czytelnik”. W maju 1992 roku Nadzwyczajny Zjazd w swojej uchwale zapisał po raz pierwszy, że TWP jest ruchem oświatowym uczestniczącym w kształceniu ustawicznym dorosłych, młodzieży i dzieci na zasadach partnerstwa z państwowymi, samorządowymi i prywatnymi instytucjami oświatowymi oraz organizacjami tworzącymi polski system edukacji.

Ł.S.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe