Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 151 - [VIDEO]

  • 26.09.2020, 13:38 (aktualizacja 26.09.2020, 14:11)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 151 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Dyspozytornia karetek w Ostrołęce i Płocku do likwidacji? Marszałek przeciwny

Życie i zdrowie mieszkańców subregionu ostrołęckiego i płockiego może zostać realnie zagrożone. A wszystko za sprawą możliwych zmian. Obecnie na Mazowszu działa 5 rejonów operacyjnych obsługiwanych przez 5 dyspozytorni medycznych zlokalizowanych w: Warszawie, Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu. Podział ten jest dostosowany do aktualnych potrzeb zdrowotnych mieszkańców regionu. Zgodnie z przedstawionymi przez wojewodę mazowieckiego założeniami reorganizacji od 1 stycznia 2021 roku zlikwidowane mają być dwa rejony – rejon obsługiwany przez płocką stację pogotowia oraz ten obsługiwany przez ostrołęcki Meditrans.  Dla mieszkańców subregionu ostrołęckiego i płockiego oznacza to jedno – o wysłaniu karetki decydować będzie dyspozytor z Siedlec lub Radomia. 


Najlepsi nauczyciele z Mazowsza wybrani

Elżbieta Stańczyk jest pedagogiem w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Jej pasją jest chemia, nauka którą na codzień stara się objaśniać swoim uczniom. Z młodzieżą szczególnie uzdolnioną realizuje wiele ciekawych projektów, jak chociażby ten z ubiegłego roku “Chemia w kuchni”. Jej misja w postaci pracy z uczniem została doceniona przez samorząd województwa mazowieckiego. Elżbieta Stańczyk znalazła się w gronie 36 laureatów trzeciej edycji konkursu na “Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020”. 


Samorząd województwa kupuje działkę dla Zamku w Liwie

Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie przeszedł w ubiegłym roku gruntowną przebudowę i modernizację, a na jego terenie powstał Park Kulturowo-Historyczny. Jest to jedyny tego typu zabytek na pograniczy mazowiecko-podlaskim. Bogata historia obiektu oraz jego usytuowanie w malowniczej dolinie Liwca przyciągają tłumy turystów szukających kontaktu z historią, naturą oraz aktywnego wypoczynku. Teraz w skrzydła jego działalności powieje silniejszy podmuch wiatru. Zarząd Województwa Mazowieckiego zakupi dla instytucji działkę o powierzchni ponad 3 tys. m2. Na nowej przestrzeni powstaną kolejne atrakcje dla turystów.

 

 

W Młodocinie Mniejszym zostanie wybudowana sala gimnastyczna

Prace przy szkole podstawowej w Młodocinie Mniejszym trwają. A wszystko dlatego, że już niebawem powstać ma tu sala gimnastyczna, która będzie bazą treningową dla uczniów szkoły oraz klubów sportowych w gminie Kowala, położonej w powiecie radomskim. 


1,5 miliona złotych dla Mińska Mazowieckiego na wymianę pieców

Kolejne gminy z regionu siedleckiego zainwestują w wymianę węglowych źródeł ciepła na urządzenia niskoemisyjne. Jedną z nich będzie Mińsk Mazowiecki, do którego trafi dokładnie 1,5 miliona złotych. 


Co Ostrołęka straci na podziale Mazowsza? 

Na forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość pomyśle podziału Mazowsza na dwa odrębne województwa straci w głównej mierze część odłączona od stolicy. Od podziału nie przybędzie środków unijnych, a region nie będzie miał pieniądzy redystrybuowanych do tej pory z budżetu województwa. Zabraknie pieniędzy na budowę dróg, remonty szpitali, dofinansowania dla OSP, sołectw czy bazę sportową. To według samorządowców nie ulega wątpliwości. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe