Krzysztof Kozicki z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

  • 30.09.2020, 09:28
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Krzysztof Kozicki z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego
Siedem Odznak Honorowych Województwa Podlaskiego przyznano osobom, które działalnością publiczną, społeczną i zawodową, przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego regionu. Uroczysta dekoracja odbyła się  w Sali Sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego. W imieniu Zarządu dekoracji dokonał Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Wicemarszałek Marek Olbryś witając gości podkreślił ich życiowe dokonania, które wniosły olbrzymi wkład w życie społeczne naszego regionu.

Chciałbym przywitać liderów województwa podlaskiego, którzy wysławiają województwo podlaskie swoją osobowością, swoim zaangażowaniem w pracy na rzecz naszego województwa(...). Za to bym  chciał bardzo serdecznie Państwu pogratulować, bo jesteście swoistymi ambasadorami naszego regionu. – podkreślił wicemarszałek - Chciałem Państwu pogratulować i mieć nadzieję, że będziecie nadal dobrze służyli drugiemu człowiekowi, a co za tym się wiąże naszemu województwu. Bardzo serdecznie za to Państwu dziękuję – mówił Marek Olbryś.


W imieniu wyróżnionych głos zabrał Wojciech Fortuna, złoty medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich w Sapporo w 1972 r.

Chciałbym podziękować za wyróżnienie. Nie spodziewałem się tak wielkich zaszczytów. Chciałbym żebyście przekazali gorące podziękowanie panu marszałkowi, który jest bardzo pozytywnie nastawiony do sportu. Wyróżnienie to zobowiązuje mnie do tego, że będę chciał jeszcze bardziej promować nasz region. – mówił.

Wśród odznaczonych znaleźli się samorządowcy, sportowcy, działacze społeczni i przedstawiciele jednostek kultury, które prowadzi samorząd województwa podlaskiego, wśród nich Krzysztof Ryszard Kozicki. To doświadczony samorządowiec – radny powiatu łomżyńskiego, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, starosta łomżyński; od wielu lat zajmuje się wdrażaniem idei przedsiębiorczości społecznej w województwie podlaskim, angażuje się w powstawanie ośrodków wsparcia dla osób starszych i chorych, realizuje wiele projektów z dziedziny ekonomii społecznej: „Bliżej ludzi, bliżej pracy”, „Nowy zawód, nowe możliwości”, „Kwalifikacje na czasie”, „Razem ku samodzielności”; projekty były realizowane  z organizacjami pozarządowymi; dzięki staraniom Pana Kozickiego  powiat łomżyński otrzymał nagrodę „Samorząd Równych Szans”.

Ponadto nagrodzeni to: 

Danuta Szotko 
Adam Wawrusiewicz 
Janusz Sękowski
Wojciech Fortuna
Piotr Markiewicz 
Józef Maliszewski

Jak informuje zespół pracowy Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Odznakę Honorową przyznaje Zarząd Województwa Podlaskiego, osobom fizycznym oraz osobom prawnym, w tym jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom organizacyjnym nie mającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności publicznej, społecznej i zawodowej, przyczyniły się wybitnie do rozwoju i promocji województwa podlaskiego. Wyróżnienie można otrzymać tylko raz.

Odznaka dla osób fizycznych ma kształt medalu wykonanego z metalu w kolorze oksydowanego srebra. Na stronie głównej widnieje godło z herbu Województwa Podlaskiego, na owalnej, czerwono emaliowanej tarczy, ujętej wieńcem z dwóch stylizowanych gałązek wawrzynu. Strona odwrotna gładka, z umieszczonym wewnątrz numerem kolejnym odznaki. Całość okolona napisem „Za Zasługi Dla Województwa Podlaskiego. Odznaka zawieszona  jest na wstążce w barwach flagi wojewódzkiej. Natomiast odznaczenie dla podmiotów ma identyczny układ, wyróżnia ją większy rozmiar i nie posiada wstążki.

Wnioski o przyznanie tego wyróżnienia rozpatruje powołana przez Zarząd Województwa Podlaskiego Komisja Odznaki. Należy je składać w Kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w terminach: do 31 marca i do 30 września każdego roku.

Odznakę może otrzymać w danym roku najwyżej piętnaście osób fizycznych i pięć podmiotów nie będących osobami fizycznymi.

Z wnioskiem o przyznanie Odznaki mogą występować: Wojewoda Podlaski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Marszałek Województwa Podlaskiego, komisje Sejmiku Województwa Podlaskiego, organy statutowe jednostek samorządu terytorialnego, organizacje społeczne, gospodarcze, związki i stowarzyszenia.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe