Kronika Województwa Podlaskiego 637 [VIDEO]

  • 30.09.2020, 15:48 (aktualizacja 30.09.2020, 15:50)
  • Ł.S.
Kronika Województwa Podlaskiego 637 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- nowe projekty w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Warsztaty teatralne, spektakl z okazji święta niepodległości i przedstawienie dedykowane dzieciom z autyzmem i dalsze wzbogacanie archiwum cyfrowego – m.in. te projekty będą realizowane w najbliższym czasie w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instytucja uzyskała wsparcie zarówno z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jak i Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

 

Wydarzenie- Odrestaurowany pomnik Stacha Konwy w Lesie Jednaczewskim

Na Leśnej Polanie w Lesie Jednaczewskim w Rezerwacie przyrody Rycerski Kierz odbyła się uroczystość w związku z odrestaurowaniem pomnika Stacha Konwy. Postać ta zapisała się w historii Kurpiowszczyzny jako symbol oporu wobec najeźdźcy.

Wydarzenie- 20-lecie TWP w Łomży

W 2020 roku mija 70 lat utworzenia Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Natomiast łomżyński oddział regionalny TWP obchodził 20-lecie powstania. Od początku swojego istnienia Towarzystwo dostosowywało się do przemian gospodarczych oraz do oczekiwań społeczeństwa. Aktualnie łomżyńskie Towarzystwo Wiedzy Powszechnej skupia się na kształceniu ratowników medycznych.

Ł.S.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe