Wzrośnie ilość koncesji sprzedaży alkoholu w Łomży

  • 30.09.2020, 15:32 (aktualizacja 30.09.2020, 15:50)
  • Ł.S.
Wzrośnie ilość koncesji sprzedaży alkoholu w Łomży
Podczas XXIX sesji Rady Miejskiej Łomży przyjęto uchwałę, która pozwoli zwiększyć ilość koncesji sprzedaży alkoholu. W Łomży będzie więcej punktów sprzedaży alkoholu.

Łomżyńscy radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz w miejscu sprzedaży. Ponadto, ustalono również zasady usytuowania tychże miejsc w mieście.

Zdaniem niektórych radnych uchwała mało ma wspólnego z przedsiębiorczością, gdyż większa ilość punktów sprzedaży alkoholu nie gwarantuje wzrostu sprzedaży. Ponadto, nie jest to potrzeba pierwszego rzędu i w tym przypadku bardziej powinno się dbać o sklepy spożywcze.

Natomiast przeciwnicy tej tezy argumentowali, iż według ich informacji przedsiębiorcy wycofują się z różnych podmiotów gospodarczych z tego powodu, iż nie dysponują zezwoleniem na sprzedaż napojów alkoholowych.

Zwiększenie koncesji wiązać ma się również ze zwiększeniem wpływów do budżetu miasta. Galeria Veneda, która w tym momencie ma problem ze znalezieniem operatora spożywczego, rocznie płaci 908 356 zł podatku dla miasta. Jak podkreślono, w przypadku upadku galerii miasto traci blisko 1 mln zł. Co ciekawe, za rok poprzedni polskie państwu z tytułu sprzedaży alkoholu zyskało w budżecie ponad 3 mld zł.

Z koeli przedstawiciele Lidla zaznaczali, iż jest potrzeba zwiększenia ilości koncesji, gdyż w dzisiejszych czasach nie ma możliwości otwarcia sklepów spożywczych bez sprzedaży alkoholu, a nowe sklepy chcą mieć pełny asortyment, przez co przyciągają większą ilość klientów. Ponadto, pełny asortyment równoznaczny jest z zatrudnieniem większej ilości pracowników.

W wyniku głosowania podczas, którego dwie osoby wstrzymały się od głosu, radni 13 głosami za i 7 przeciw przyjęli przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz w miejscu sprzedaży. Ustalono także zasady usytuowania miejsc w mieście.

Ł.S.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe