Cypryjska spółka musi zapłacić państwu 230 mln zł

  • 01.10.2020, 10:01 (aktualizacja 01.10.2020, 16:21)
  • Ł.S
Cypryjska spółka musi zapłacić państwu 230 mln zł
Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła, że spółka z branży paliwowej zarejestrowana na Cyprze, nie płaciła VAT. Firma naraziła Skarb Państwa na stratę ponad 230 mln zł. Teraz musi zapłacić zaległy VAT z odsetkami.

Pracownicy KAS z Białegostoku przeprowadzili 3 kontrole w cypryjskiej spółce, która działała w branży paliwowej na terenie Polski. Kontrolerzy ustalili, że spółka, mimo zarejestrowania na Cyprze, posiada stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Jak informuje podlaska Krajowa Administracja Skarbowa, funkcjonariusze wykryli nieprawidłowości dotyczące sprowadzania do Polski paliwa z krajów Unii Europejskiej, wystawiania faktur na rzecz fikcyjnych podmiotów (tzw. „znikających podatników") i unikania obowiązku rejestracji jako płatnik VAT. Swoją działalnością spółka naraziła Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Teraz spółka musi zapłacić pełną kwotę zaległości podatkowych, czyli ponad 230 mln zł.

Ł.S

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe