300 tys. zł dotacji dla Gminy Kolno

  • 01.10.2020, 11:48 (aktualizacja 01.10.2020, 16:21)
  • Ł.S
300 tys. zł dotacji dla Gminy Kolno
Zarząd województwa podlaskiego rozdysponował unijne środki, blisko 600 tys. zł, które przeznaczone zostaną na projekty w ramach Lokalnych Grup Działania. Dzięki temu powstanie m.in. siłownia pod chmurką, przeprowadzone zostaną szkolenia zawodowe dla bezrobotnych, a także nowe zajęcia przedszkolne. W ramach funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dotację otrzymała m.in. Gmina Kolno.

Przeznaczy ona 300 tys. zł na projekt, który realizować będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie. 15 osób z tejże gminy, których sytuacja na rynku pracy jest zdecydowanie trudniejsza np. osoby bezrobotne, wykluczone społecznie czy korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, zostanie objętych specjalnym wsparciem. To pomoc psychologa w budowaniu poczucia własnej wartości, to udział w warsztatach, które pomogą odnaleźć się na rynku pracy, to też szkolenia zawodowe (kurs z zakresu cukiernictwa, szkolenie - pracownik budowlany, prawo jazdy kat. B). Projekt ten nie tylko zaktywizuje osoby bezrobotne, ale również jego realizacja przyczyni się pośrednio do budowania pozytywnych wzorców zachowań szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Inicjatywa złożona została do lokalnej grupy działania Kraina Mlekiem Płynąca.

Natomiast w gminie Turośl powstaną nowe strefy rekreacji. Dzięki ponad 120 tys. zł w miejscowości Cieloszka zbudowany zostanie plac zabaw, zaś w miejscowości Nowa Ruda powstanie siłownia zewnętrzna. Wsparty projekt to tzw. mała rewitalizacja, której celem jest uzyskanie ładniejszej, ciekawszej przestrzeni, która zaprosi mieszkańców do korzystania z niej. Powstałe uporządkowane miejsca będą służyć zarówno dzieciom jak i osobom starszym. Ponadto, mają integrować lokalną społeczność i zapewnią miło spędzony czas dla całych rodzin. Zarówno jak w przypadku Kolna, tu również Lokalna Grupa Działania, a więc Kraina Mlekiem Płynąca prowadziła nabór w tym zakresie.

Z kolei w Mońkach, Niepubliczne Przedszkole Bajeczka poszerzy swoja ofertę o ciekawsze i bardziej kreatywne zajęcia. 100 tys. zł z projektu „Od malucha do zucha” pozwoli wprowadzić dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, matematyki, informatyki i przedsiębiorczości. Skorzysta z tego 80 dzieci uczęszczających do przedszkola. Również 14 nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu uzyska przeszkolenie w tym zakresie. Placówka zostanie odpowiednio doposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, zaś współpraca z uczelniami wyższymi, którą zaplanowano w projekcie, zapewni dzieciom nowatorskie, ciekawe wyjazdy edukacyjne. Projekt został zgłoszony do lokalnej grupy działania Fundusz Biebrzański.

Całkowita wartość wszystkich przedstawionych projektów to prawie 600 tys. zł. Ich wsparcie jest możliwe dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Ł.S

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe