Zrzutka pozwoli Meandrom stworzyć nowy układ taneczny [VIDEO i FOTO]

  • 02.10.2020, 10:47
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Zrzutka pozwoli Meandrom stworzyć nowy układ taneczny [VIDEO i FOTO]
Na początku 2020 roku Projekt Artystyczny Meandry zorganizował zbiórkę pieniędzy, a dziś tancerze wyjeżdżają na warsztaty, by pracować nad nowym układem tanecznym.

Najbliższy weekend Projekt Artystyczny Meandry będzie pracować nad nowym układem tanecznym, który powstanie dzięki mikrodotacjom, jakie zespół uzyskał dzięki zbiórce na portalu Zrzutka.

Na początku roku grupa złożyła wniosek o dofinansowanie w Narodowym Centrum Kultury. Tancerze chcieli powtórzyć sukces z 2019 roku i zorganizować ponownie EtnoLekcje. Meandry chciały pozyskać 80 tysięcy złotych, które miały pozwolić na zakup nowych strojów męskich i damskich dla sześciu par, na „postawienie” nowego układu tanecznego, zakup praw autorskich do komponowanego dla Meandrów podkładu muzycznego, a także na organizację kilku EtnoLekcji w różnych miasteczkach i wsiach Ziemi Łomżyńskiej oraz organizację koncertu finałowego.

 

55 mikrodotacji pomoże Meandrom

Zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka miała pomóc zebrać wkład, który miał stanowić 10 procent całości kosztów dofinansowywanego projektu.

- Niestety, nie zebraliśmy 8000 złotych, które zakładaliśmy. W ramach Zrzutki do połowy lutego 2020 r. zebraliśmy 3190 złotych, 55 osób poparło nasz pomysł i wsparło naszą zbiórkę – tłumaczy Artur Hermanowski prezes stowarzyszenia. - Później w marcu dowiedzieliśmy się, że nie otrzymamy dotacji z Narodowego Centrum Kultury. Po lockdownie, który na kilkanaście tygodni wstrzymał nas wszystkich w domu, latem wróciliśmy do ćwiczeń i zajęć. Wiedzieliśmy, że nie będziemy mieli funduszy na stroje, muzykę, EtnoLekcje i na zorganizowanie koncertu. Mimo tego, postanowiliśmy zorganizować warsztaty taneczne. Ze składkowych i z zebranych na Zrzutce pieniędzy opłacimy choreografie i zrobimy wszystko, by jeszcze w tym roku powstał wspomniany już, nowy układ taneczny – dodaje Artur Hermanowski.

 

Teraz każdy może zorganizować zbiórkę

W ostatnim czasie Meandry uruchomiły nowy sposób, dzięki któremu, każdy kto posiada konto na Facebooku i Instagramie sam może zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz Meandrów.

- Przeszliśmy specjalną procedurę weryfikacji, która trwała dość długo i kilka dni temu uzyskaliśmy potwierdzenie uczestnictwa w programie pozyskiwania darczyńców. Co ciekawe, każdy kto chce nas wesprzeć sam może zorganizować np. urodzinową zbiórkę pieniędzy ustalając cel – kwotę, którą chce wesprzeć nasz zespół. Facebook po zakończeniu zbiórki całą kwotę przekaże na zweryfikowane konto naszego Stowarzyszenia – podkreśla Artur Hermanowski.
 

Możesz dołączyć do Meandrów

Meandry cały czas zachęcają do ruchu i aktywnego uczestnictwa w życiu zespołu. Ostatnio, by zachęcić do wstąpienia do grupy, zorganizowali pokazowe zajęcia grupy tanecznej. W internecie obejrzało je - już prawie 2 tysiące osób. Najbliższe spotkanie w czasie którego będzie można dołączyć do Meandrów odbędzie się w piątek, 9 października o godz. 19.

 

 

Projekt Artystyczny Meandry działa już sześć lat i skupia ludzi, którzy sami organizują wolny czas, ćwiczą i tańczą. Czasem występują. Działania realizują ze składek, pozyskanego wsparcia i przychylności lokalnych instytucji kultury takich jak GOK w Piątnicy, czy GOK Gminy Łomża.

Projekt Artystyczny Meandry zapowiada, że w czasie warsztatów tanecznych będzie nadawać transmisje NA ŻYWO specjalnie po to, by podziękować darczyńcom za wpłaty i zachęcić nowe osoby do wstąpienia w swoje szeregi.

Jacek Babiel

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe