Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 152 - [VIDEO]

  • 03.10.2020, 13:31
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 152 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Znamy najaktywniejsze sołectwa i liderki wiejskie 

Aleksandra Ziółek z Ruszkowa od kilku lat stara się integrować i aktywizować społeczność Ruszkowa, gminy Nasielsk i powiatu Nowodworskiego. Z kolei Janusz Tolak, sołtys Dziecinowa, jest społecznikiem aktywnie działającym we wsi pracowitej, pomysłowej i sprawnej w działaniu, położonej w powiecie otwockim, w północno-wschodniej części gminy Sobienie-Jeziory. Poza tym, że łączy ich pasja polegająca na działaniu na rzecz drugiego człowieka, teraz także miano laureata.W przypadku Pani Aleksandry to tytuł najaktywniejszej liderki mazowieckiej wsi, natomiast Pana Janusza najaktywniejszego sołectwa. 

Samorząd Mazowsza przekazuje Ostrołęce “Stary Szpital”

Po całkowitym przeniesieniu działalności leczniczej do nowego szpitala przy Al. Jana Pawła II w Ostrołęcę nieruchomości po “starym szpitalu” były administrowane przez Mazowiecki Zarząd Nieruchomości. Na początku 2019 roku prezydent Ostrołęki zwrócił się do władz Mazowsza o przekazanie nieruchomości po byłym szpitalu. Po półtora roku w sumie dziesięć działek przy ul. Sienkiewicza o łącznej powierzchni ponad 6 hektarów wraz z zabudowaniami, której wartość rynkową wyceniono na ponad 18 milionów złotych, należy do Ostrołęki. Władze Mazowsza zdecydowały o przekazaniu w drodze darowizny miastu nieruchomości po starym szpitalu. 

2 miliony 600 tysięcy złotych na ostatni etap przebudowy drogi wojewódzkiej numer 560

Droga wojewódzka nr 560 na odcinku Sierpc-Bielsk, będącym główną arterią łączącą Sierpc z Płockiem była systematycznie remontowana i modernizowana od 2008 roku. W sumie w ciągu tych 12 lat udało się zmodernizować ponad 20 kilometrów drogi za przeszło 37,5 miliona złotych. W tym roku zaplanowano ostatni etap jej przebudowy. Modernizacji poddany zostanie blisko 3-kilometrowy odcinek relacji Goleszyn-Zbójno. 

“Cenne Zabytki” są na Mazowszu

Kościół parafialny pw. Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie, to zabytkowy murowany obiekt w stylu neoromańskim wzniesiony w latach 1902-1905. O zachowanie jego świetności troszczą się zarówno duchowni, jak i parafianie. A pracy jest sporo. Zawilgocenie budynku, brak ogrzewania czy zły stan techniczny wież i dachu, to tylko część problemów, z którymi trzeba było się zmierzyć. Na szczęście wiele z nich udało się już pokonać. A wszystko za sprawą wsparcia, które przyszło m.in. ze strony samorządu województwa mazowieckiego. 

Szkolenia dla kierowców na Torze Modlin – bezpieczeństwo i profilaktyka uzależnień

W tym przypadku, to tylko element szkolenia. Ale wyobraźmy sobie, że taka sytuacja przytrafia się nam w życiu codziennym, na przykład podczas drogi z pracy do domu. Czy będziemy umieli zaregować w odpowiedni sposób, by ochronić swoje życie i zdrowie? Trudno uzyskać odpowiedź na to pytanie, bez weryfikacji swych umiejętności i zdolności. Taką szansę mają uczestnicy szkoleń na Torze Modlin. To inicjatywa samorządu Mazowsza, organizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego z Mazowsza. Całość programu jest przemyślana tak, by kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas nietypowych prób, a przede wszystkim realnie ocenić swoje doświadczenie i kondycję w prowadzeniu pojazdu.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe