Jubileusz Kolna. Miasto obchodzi swoje 595-lecie [VIDEO]

  • 05.10.2020, 17:39 (aktualizacja 05.10.2020, 17:40)
  • Ł.S.
Jubileusz Kolna. Miasto obchodzi swoje 595-lecie [VIDEO]
Kolno ma już 595 lat. Prawa miejskie nadał książę Janusz Mazowiecki. Z okazji jubileuszu w Kolneńskim Ośrodku Kultury zorganizowana została wystawa fotograficzna dokumentująca historią, a także dzień dzisiejszy miasta. Mimo wojen i pożarów niszczących zabudowę, Kolno wciąż się rozwijało.

- Jesteśmy jednym z najstarszych miast w województwie podlaskim, gdyż przed nami prawa miejskie uzyskały tylko Łomża i Ciechanowiec.  Jako trzecie miasto, otrzymaliśmy z rąk księcia Janusza Mazowieckiego prawa miejskie chełmińskie- tłumaczy Andrzej Duda, burmistrz Kolna. 

Jubileuszowe spotkanie było również okazją do przekazania gratulacji i życzeń. Refleksją związaną ze współpracą z samorządem Kolna podzielił się Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego. Życzenia przekazali również przedstawiciele polskiego parlamentu, posłowie Lech Antoni Kołakowski, Kazimierz Gwiazdowski oraz senator Marek Komorowski. Był również pamiątkowy grawerton od Marcina Sekścińskiego, wicewojewody podlaskiego. Wszyscy zgodnie podkreślali, iż Kolno rozwija się najszybciej w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W tym czasie gruntownie zmodernizowany został system wodno-kanalizacyjny miasta. Natomiast na nowych terenach inwestycyjnych powstało już kilka zakładów pracy, zatrudnionych zostało ponad 300 osób. Sukcesem zakończył się również projekt inwestycyjny związany z budową dworca autobusowego. Zbudowana została również nowa droga, ul. Wojska Polskiego prowadząca na Mazury. Z kolei w perspektywie jest realizacji linii kolejowej w pobliżu Kolna.

Ł.S.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe