Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Podlascy Terytorialsi na podium zawodów pływackich WOT

Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyła brązowy medal w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach WOT w Pływaniu. Łączny dorobek podlaskich Terytorialsów na tych zawodach to aż sześć medali: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Mistrzostwa odbyły się w ubiegły weekend na obiektach sportowych Centrum Szkolenie Łączności i Informatyki w Zegrzu. Wzięło w nich udział łącznie czternaście reprezentacji brygad OT oraz jedna dowództwa WOT. Drużyna 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej liczyła czternaścioro zawodników i zawodniczek reprezentujących pododdziały z Łomży, Białegostoku oraz Suwałk.

Najwięcej medali dla reprezentacji 1PBOT zdobył st. szer. Piotr Car z 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku. St. szer. Car został mistrzem WOT w stylu klasycznym na 50 metrów oraz mistrzem w sztafecie stylem dowolnym. Ponadto, zajął trzecie miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym

Dwa medale (złoty w sztafecie stylem dowolnym oraz srebrny w stylu dowolnym na 100 metrów) zdobył st. szer. Rafał Poreda z kompanii saperów w Łomży.

W startach indywidualnych na podium stawali także st. kpr. Tomasz Malinowski z kompanii saperów (drugie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym) oraz st. szer. Mariusz Domitrz z 11 batalionu lekkiej piechoty (drugie miejsce na 100 metrów stylem dowolnym).

- Jestem zadowolony z wyników. Ewidentnie poziom zawodów rośnie z roku na rok – mówi st. szer. Piotr Car, który na dotychczasowych mistrzostwach WOT w pływaniu zdobył już sześć medali.

W tym roku to już drugie, po koszykówce, mistrzostwa WOT, w których podlascy Terytorialsi stają na podium.