Rolnicy blokują drogi, także w Łomży i okolicy. To protesty przeciwko "piątce dla zwierząt" [FOTO]

  • 07.10.2020, 12:19 (aktualizacja 07.10.2020, 13:37)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Rolnicy blokują drogi, także w Łomży i okolicy. To protesty przeciwko "piątce dla zwierząt" [FOTO]
W całej Polsce trwają protesty przeciwko "piątce dla zwierząt", czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego, czy zwiększa kompetencje organizacji walczących o prawa zwierząt oraz wprowadza możliwość asysty policji przy odbieraniu źle traktowanych zwierząt. Rolnicy w ramach sprzeciwu prowadzą blokady dróg w całej Polsce. Ciągniki pojawiły się także na ulicach Łomży.

Zdaniem protestujących rolników "piątka dla zwierząt" to ustawa niszcząca polskie rolnictwo. W związku z tym domagają się oni zaniechania dalszych prac nad nowelizacją ustawy. 

W całej Polsce zapowiedziano ponad 100 blokad dróg. Jeśli chodzi o województwo podlaskie największych utrudnień kierowcy mogą spodziewać się na na drogach krajowych nr: 8, 61, 63, 65, 66 i na drogach wojewódzkich nr: 677 i 690.

Podlascy rolnicy, o godzinie 13:30, mają zgromadzić się na konferencji prasowej pod siedzibą biura Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku, przy ulicy Słonecznej 2. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niecham
Niecham 07.10.2020, 14:25
Chamy to są jednak chamy. Żadnych refleksji. Najpierw głosują na PiS a później na protesty przyjeżdżają do miasta i utrudniają życie normalnym ludziom. Co za obłuda.

Pozostałe