Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 153 - [VIDEO]

  • 10.10.2020, 13:42 (aktualizacja 10.10.2020, 13:49)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 153 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Mazowsze do podziału? Krzysztof Sobolewski zapowiada złożenie projektu ustawy w Sejmie - marszałek Adam Struzik odpowiada

- Zjednoczona prawica nie zrezygnowała w planów podziału Mazowsza. Najpóźniej w listopadzie do Sejmu może trafić projekt ustawy w sprawie podziału administracyjnego regionu – tak wynika z zapowiedzi Krzysztofa Sobolewskiego, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Do absurdu sytuacji odniósł się marszałek województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Ponad 10 milionów złotych z budżetu województwa na remont drogi od miejscowości Charciabałda do Myszyńca

Drogą tą codziennie podróżują mieszkańcy chociażby gminy Czarnia do pracy czy szkoły. Jednak stan drogi wojewódzkiej nr 614 na odcinku od miejscowości Charcibadła do Myszyńca pozostawia wiele do życzenia. Spękane pobocza czy szerokość, która nie mieści się w standardach to główne problemy będące poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa nią podróżujących. 

 

 

15-letni bohater. Czyli Mateusz Krawczyk z Falent strażakiem miesiąca lipca

Mateusz Krawczyk ma dopiero 15 lat. Od 3 jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Falentach. Formalnie, bo jak zdradza jego mama, tak naprawdę straż to pasja Mateusza, która towarzyszy mu już od dziecka. Dla niego sygnał syreny oznacza jedno: natychmiastowe ruszenie na pomoc. Bezwarunkowe, pozbawione jakiejkolwiek kalkulacji. Jednak prawdziwy egzamin dojrzałości, zupełnie niespodziwanie, spadł na młodego druha w lipcu tego roku. W Falentach, rodzinnej miejscowości Mateusza Krawczyka, doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem dostawczym mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. 

 

Nowy Dwór Mazowiecki wie jak dbać o jakość powietrza 

To nie pierwsza tego typu inwestycja w Nowym Dworze Mazowieckim. Miasto realizuje już projekty mające na celu poprawę jakości powietrza, a co za tym idzie poziomu życia mieszkańców. Już niebawem będzie mogło zrealizować kolejny. Dzięki środkom unijnym uda się wymienić przestarzałe urządzenia grzewcze w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Wsparcie pozwoli także na termomodernizację Miejskiego Zakładu Oczyszczania oraz Biura Targowiska Miejskiego. 

 

Zabytki z powiatu płockiego i sierpeckiego odzyskają dawny blask

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zespołu klasztornego Opactwa Sióstr Benedyktynek w Sierpcu czy Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku to przykłady wyjątkowych obiektów na mapie województwa mazowieckiego. Mają szczególną wartość historyczną, kulturalną i architektoniczną. To właśnie m.i.n na remonty i konserwacje obiektów takich jak te od lat samorząd województwa mazowieckiego przeznacza znaczące wsparcie. 

 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe