Kronika Województwa Podlaskiego 639 [VIDEO]

  • 14.10.2020, 18:21 (aktualizacja 14.10.2020, 18:25)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 639 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Inwestycja- Droga Bielsk Podlaski - Hajnówka zostanie przebudowana

24 km drogi wojewódzkiej nr 689 na odcinku Bielsk Podlaski – Hajnówka zostanie całkowicie przebudowane. Inwestycja zakłada m.in. powstanie obwodnicy w miejscowości Hołody, rozbudowę istniejącej drogi i poszerzenie nawierzchni do 7 metrów czy wykonanie odwodnienia pasa drogowego. Środki pochodzą z budżetu państwa, a całkowity koszt wyniesie blisko 115 mln zł. Umowę na jej realizację podpisano w Bielsku Podlaskim.

 Inwestycja- Nowa droga Wizna-Jedwabne

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży podpisano umowę dotyczącą gruntownej przebudowy drogi powiatowej 19 61B prowadzącej z Wizny do Jedwabnego. Wartość ogólna przedsięwzięcia to 12,5 mln zł. Ok. 50 % pochodzić będzie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Natomiast wkład Urzędu Marszałkowskiego wynosi 2,5 mln zł.

Inwestycja- Most w Kruszej oddany do użytku

Most na kanale Krusza-Serafin w gminie Turośl oficjalnie został oddany do użytku. Przedsięwzięcie pozwoliło przebudować most, który w tej chwili jest o konstrukcji stalowej. Ponadto, zainstalowano podpory ze stalowych rur, metalowe barierki i ułożono asfaltową nawierzchnię. Inwestycja była również ważna m.in. ze względu na miejscowych rolników, którzy nie mogli transportować swoich zbiorów.

Kultura- Wystawa Hollow Bricks w PMKL

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbył się wernisaż Macieja Choińskiego. Składająca się z 15 fotografii autorska wystawa pt. „Hollow Bricks”, stanowiła kolejny krok rozważań artystycznych nad wiejską tkanką architektoniczną w województwie podlaskim. Coraz częstsze wykorzystywanie w polskim budownictwie pustaków betonowych domowego wyrobu, spowodowało pewne nasycenie tym składnikiem wiejskiego krajobrazu. Z biegiem czasu, zaczęto używać reliefowe pustaki, z których w latach 40. czy 50. wznoszono wiejskie stodoły oraz budynki gospodarcze.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe