Łomżyńskie obchody Dnia Edukacji Narodowej [VIDEO]

  • 15.10.2020, 18:00 (aktualizacja 16.10.2020, 10:03)
  • Red
Łomżyńskie obchody Dnia Edukacji Narodowej [VIDEO]
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży odbyły się Łomżyńskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na pandemię COVID-19, tegoroczne święto miało znacznie skromniejszy charakter, a uroczystość przeprowadzono z ograniczoną liczbą osób i w reżimie sanitarnym. Jednak mimo wszystko tradycja była kontynuowana.

- Niestety przez pandemię COVID-19 jest mniej zaproszonych gości. Ale chcieliśmy uczcić ten szczególny dzień. Co ważne, podobnie jak w poprzednich latach, przyznane zostały nagrody Prezydenta Miasta. To jest dzień, w którym dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i trud w wychowanie dzieci i młodzieży, a w dzisiejszym świecie ważne są wzorce. Muszę również zaznaczyć, iż nasza łomżyńska oświata jest na bardzo wysokim poziomie. My, jako Miasto Łomża staramy się zadbać o to, by nauczyciele mogli uczyć w jak najlepszych warunkach. Ale w tym wszystkim, najważniejszym aspektem są ludzie- tłumaczył Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

 

Zdaniem wielu, zawód nauczyciela musi wiązać się przede wszystkim z pasją. To ona ma pomagać w kontynuacji swojej misji i w kształceniu młodszych pokoleń. To właśnie 14 października uczniowie, rodzice i cała społeczność szkolna pokazują, że wciąż doceniają ciężko pracę wykonywaną przez nauczycieli. Pracę, która nie raz zabierana jest do domu.

Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do specjalnych wyróżnień, a w tym roku nagrodę Prezydenta Miasta odebrało 41 nauczycieli i pracowników łomżyńskiej oświaty. Podczas uroczystości przyznano również nagrodę ministra sportu. Przyznawana jest ona osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym osiągnięcia w działalności w zakresie sportu oraz za popularyzację tej dziedziny życia.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe