Bliski koniec remontów dróg w Łomży?

  • 17.10.2020, 10:20
  • Red
Bliski koniec remontów dróg w Łomży?
Urząd Miasta informuje, iż prace modernizacyjne łomżyńskich ulic powoli zbliżają się ku końcowi. W niewielkim odstępie czasu uciążliwości, jakie mają mieszkańcy mają zniknąć.

Jak informuje władze miasta, na ulicy Partyzantów ułożona jest już pierwsza warstwa masy asfaltowej, a w październiku będzie układana warstwa ścieralna, w tym na fragmencie ul. Przyjaźni. Kończone są roboty brukarskie na chodnikach i podjazdach. Inwestycja w całości powinna zostać zrealizowana w listopadzie.

                                                   
Do końca października, zakończyć się mają roboty na ul. Wiejskiej. Ułożona jest już pierwsza warstwa masy asfaltowej, na całej długości zrealizowane są zjazdy i chodniki. Prace brukarskie obecnie są prowadzone na powstającym parkingu na terenie po stacji paliw.


Również na odcinku ulicy Woziwodzkiej do ul. Zielonej ułożona jest pierwsza warstwa masy asfaltowej, a do ul. Szkolnej wykonano wymianę gruntu i prace brukarskie. Na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Radzieckiej trwa wymiana gruntu. Roboty powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.


Na ulicy Dwornej na odcinku od Al. Legionów do ul. Sadowej wymieniono już grunt i wykonano podbudowę. Od strony u;/ Al. Legionów rozpoczęto ustawianie krawężnika kamiennego, a po jego ułożeniu na odcinku od Al. Legionów do ul. Krótkiej układana będzie kostka kamienna. Termin zakończenia prac, zgodnie z podpisaną umową, przewidziany jest na koniec listopada 2020 r., jednakże jest bardzo prawdopodobne, że zostanie on przedłużony.


Natomiast na ul. Dwornej od ul. Sikorskiego do ul. Giełczyńskiej trwa układanie dwóch warstw masy asfaltowej. Prace skończyć się mają na przełomie października i listopada br.


Zakończyły się już roboty na ul. 3 Maja, Małachowskiego oraz sięgaczu ul. Ciepłej. Ogłaszane są też przetargi na kolejne ulice: Meblową, Jaworową, Grabową, Strażacką, Pułaskiego, Bursztynową oraz drogi w rejonie ul. Księcia Stanisława. Ich realizacja przewidziana jest w przyszłym roku.

 – Na ten cel pozyskaliśmy 12,7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, co oznacza, że tylko 30 proc. wartości tych inwestycji będziemy musieli dołożyć z naszego budżetu – mówizastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe