Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży

  • 19.10.2020, 11:46 (aktualizacja 19.10.2020, 13:40)
  • Red
Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży
Tradycją lat ubiegłych w kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową (16 października), w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego.

W seminaryjnej kaplicy odprawiona została msza św., której przewodniczył ks. bp dr Janusz Stepnowski. Bezpośrednio po Eucharystii na auli Jana Pawła II zebranych powitał Rektor WSD ks. kan. dr Robert Bączek. Sprawozdanie za ubiegły rok formacji przedstawił ks. dr Michał Cherubin- prefekt seminarium. Wyczekiwanym, zwłaszcza przez kandydatów na pierwszy rok studiów w łomżyńskim seminarium, momentem były ich przyrzeczenia i wręczenie indeksów. Wykład inauguracyjny pt.: ,,Prawda jako fundament formacji” poprowadził ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik- dziekan wydziału teologicznego UKSW.

Nowy rok akademicki rozpoczęło dziewięciu nowych studentów, a łącznie w Seminarium znajduje się trzydziestu pięciu kleryków. To m.in. oni mają być przyszłością polskiego Kościoła.

W ostatnich dniach września prowadzone były również rekolekcje przez o. Krzysztofa Wonsa. Był to szczególny czas medytacji nad Słowem Bożym. Na ich zakończenie siedmiu alumnów roku piątego przed Pasterzem diecezji wyraziło chęć przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu, stając się kandydatami do tychże święceń.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe