''Agrobiznes'' otwiera 25. nowy rok akademicki [FOTO]

  • 19.10.2020, 13:51 (aktualizacja 19.10.2020, 13:56)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
''Agrobiznes'' otwiera 25. nowy rok akademicki [FOTO]
W sposób symboliczny, po raz 25, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży zainaugurowany został nowy rok akademicki.

- Szczególnie gorąco i serdecznie witam studentów I semestru, którzy wraz z nami uczestniczą w inauguracji. Immatrykulowanym studentom gratuluję wyboru naszej Uczelni. Rozpoczynacie Państwo studia w Uczelni z 25-letnią tradycją. Szczycimy się naszymi absolwentami: 7758 absolwentów ukończyło studia I i II stopnia, 1842 słuchaczy ukończyło studia podyplomowe, 452 absolwentów ukończyło akademickie szkoły średnie, których założycielem jest Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży – mówił podczas otwarcia roku akademickiego 2020/2021 dr hab. Roman Engler, rektor WSA w Łomży. - Wszystkim Immatrykulowanym studentom życzę zdobycia jak największej wiedzy i umiejętności, wytrwałości i samych miłych doświadczeń w naszej Uczelni. Pamiętajcie Państwo, że czas studiów to bardzo ważny a jednocześnie najpiękniejszy etap życia dorosłego człowieka. Życzę niezapomnianych spotkań, imprez i wspaniałego życia towarzyskiego. Pracownikom Uczelni życzę satysfakcji i cierpliwości w pracy z młodzieżą oraz wielu sukcesów dydaktycznych i naukowych. Całej społeczności akademickiej, wszystkim pracownikom naukowym i administracyjnym życzę sukcesów osobistych i zawodowych oraz spełnienia marzeń w nowym roku akademickim – kontynuował rektor WSA w Łomży.

Rok akademicki 2020/2021 zainaugurowało ok 1000 studentów studiów I i II stopnia na 5 kierunkach kształcenia, w tym 295 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych rozpoczęło naukę na I semestrze. Natomiast rok szkolny rozpoczęło około  300 uczniów średnich szkół akademickich. 

-Na przestrzeni 25 lat działalności nasza uczelnia sukcesywnie zaznacza swoją obecność i pozycję w środowisku szkół wyższych w regionie i Polsce. Jesteśmy wysoko notowaną uczelnią niepubliczną w Polsce. W aktualnym Rankingu Szkół Wyższych „Rzeczypospolitej”, i „Perspektyw” za 2020 rok zajmujemy 28 miejsce na ponad 300 uczelni niepublicznych. Uczelnia nasza jest najwyżej notowaną uczelnią niepubliczną w Polsce północno-wschodniej tj. rejonie obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie i część województwa mazowieckiego. Absolwenci WSA osiągają najwyższe wynagrodzenie w województwie podlaskim w rankingu w systemie ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów) prowadzonym na zlecenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym źródłem informacji są dane pozyskiwane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz zintegrowanego systemu informacji o szkolnictwie wyższym czyli POLONu. Wynika z nich, że w 2017 roku absolwenci WSA uzyskiwali najwyższe wynagrodzenie w województwie podlaskim – zaznaczał  dr hab. Roman Engler. 

Wykład inauguracyjny “Oxytree – drzewem przyszłości” wygłosił dr inż. Janusz Lisowski, prof. WSA. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe