Nowe uczelnie partnerskie

  • 20.10.2020, 13:32 (aktualizacja 20.10.2020, 13:36)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nowe uczelnie partnerskie
Kanagawa University oraz Mediterranean University – to nowe uczelnie partnerskie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Łącznie PWSIiP współpracuje ze stoma uczelniami zagranicznymi z dwudziestu sześciu krajów, a od roku akademickiego 2020/2021 z ważnymi uniwersytetami z Japonii i Albanii.

Kanagawa University  to powstała w 1928 roku japońska uczelnia, która posiada dwa kampusy, piętnaście wydziałów i ponad 18 tysięcy studentów. Uczelnia prowadzi badania o szerokiej skali oddziaływania – dotyczące historii Japonii i krajów azjatyckich, folklorystyki oraz antropologii kultury. W latach 2009-2013 utworzyła Międzynarodowe Centrum Kulturoznawstwa Ludowego. Prowadzi także zaawansowane prace naukowe nad rozwojem technologii przyjaznych środowisku, na przykład ekologicznej linii kosmetyków (w tym celu współpracuje z Mirai Kankyo Technology). Kanagawa University  posiada uniwersyteckie drużyny w sportach drużynowych (piłka nożna – męska i damska, łyżwiarstwo, wspinaczka górska, pływanie, baseball, lekkoatletyka), a także orkiestrę symfoniczną określaną od 30 lat mianem najlepszej w kraju. Nawiązane z łomżyńską uczelnią kierunki współpracy dotycząca wychowania fizycznego, zarządzania i administracji.

Mediterranean University w Albanii to z kolei prywatna uczelnia powstała w 2007 roku, która kształci studentów na czterech wydziałach. Uczelnia jest zlokalizowana w stolicy kraju – Tiranie. Z PWSIiP współpracować będzie w obszarze pracy socjalnej i zarządzania.

Współpraca z zagranicznymi uczelniami stwarza studentom i pracownikom PWSIiP możliwość zapoznania się z międzynarodowymi realiami edukacyjnymi, poprzez wyjazdy na zagraniczne studia, staże, wizyty studyjne, praktyki, konferencje. To także szansa na nawiązanie współpracy w kontekście wspólnego prowadzenia badań naukowych.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe