Kolejny remont ul. Wojska Polskiego

  • 21.10.2020, 10:07 (aktualizacja 21.10.2020, 10:13)
  • Red
Kolejny remont ul. Wojska Polskiego
Rozpoczyna się kolejny remont odcinka na ulicy Wojska Polskiego w Łomży. Czekają nas duże utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu drogi z ul. Gen. Władysława Sikorskiego.

Rozpoczynający się remont ul. Wojska Polskiego prowadzony jest na odcinku o długości ok. 286 m od działki nr 22140 pomiędzy ul. Fabryczną a ul. Spokojną, do skrzyżowania z ul. gen. Wł. Sikorskiego, łącznie z tym skrzyżowaniem.

Jak informuje Urząd Miasta, powstanie tam nowa nawierzchnia ulicy, chodniki i zjazdy indywidualne. Zostaną wymienione krawężniki, odtworzone zieleńce, wybudowane nawierzchnie wysp i przebudowane wloty boczne, w tym wlot ul. Spokojnej. Zadanie obejmuje także wykonanie na zrealizowanym w ubiegłym roku odcinku chodników, zjazdów i dojść do posesji. Trwają tam już prace rozbiórkowe.

– Ulica Wojska Polskiego jest miejskim fragmentem bardzo uczęszczanej drogi krajowej nr 61. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. To kontynuacja robót przeprowadzonych w ubiegłym roku na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Polowej – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Realizacja tej inwestycji wiąże się z czasową zmianą w organizacji ruchu, w szczególności dotyczącą zamknięcia wjazdu w ul. Sikorskiego (skrzyżowanie dróg krajowych 61 i 63) na czas frezowania nawierzchni oraz robót bitumicznych. Objazdy dla ruchu tranzytowego zostały wyznaczone następująco:

- na trasie Ostrołęka – Zambrów ulicami Meblową, Poznańską i Szosą do Mężenina;
- na trasie Nowogród – Zambrów ulicami Browarną, Poznańską i Piłsudskiego;
- na trasie Augustów – Zambrów ulicami Al. Legionów, Sikorskiego, Szosa Zambrowska;
- na trasie Augustów – Nowogród ulicą Nowogrodzką.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe