Protesty rolników na łomżyńskich ulicach [VIDEO]

  • 21.10.2020, 15:42 (aktualizacja 21.10.2020, 15:43)
  • Red
Protesty rolników na łomżyńskich ulicach [VIDEO]
W całej Polsce rolnicy protestują przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątce dla zwierząt. Nie inaczej było w Łomży, gdzie okoliczni rolnicy w ramach protestu spowalniali ruch uliczny i prowadzili blokady dróg. Ich zdaniem ustawa jest błędna i może doprowadzić do poważnych konsekwencji w polskim rolnictwie.

 W związku z tzw. piątką dla zwierząt, w ramach protestu i manifestacji rolników na łomżyńskich ulicach pojawić się miało nawet ok. 200 ciągników.

Póki co, nie wiadomo, jak polski rząd zamierza załagodzić sytuację. Ustawa po przyjętych poprawkach przez Senat, ponownie trafiła do Sejmu, gdzie parlamentarzyści po raz kolejny będą odnosić się do wskazanych zmian. W tzw. piątce dla zwierząt mowa jest o ograniczeniach w uboju rytualnym, zakazie hodowli zwierząt futerkowych czy zakazie trzymania zwierząt domowych na uwięzi na stałe oraz używania kolczatek czy. Ponadto, będzie możliwość odbierania zwierząt przez inspektorów w przypadku złego traktowania, a także wprowadza dodatki dla opiekunów zwierząt, które były wykorzystywane przez policję, wojsko czy Straż Graniczną.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe