Kronika Województwa Podlaskiego 640 [VIDEO]

  • 21.10.2020, 17:27 (aktualizacja 21.10.2020, 17:27)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 640 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Wydarzenie- Podlaskie. Naturalna Droga Rozwoju

Podlaskie władze wyznaczyły nowe cele związane z promocją potencjału gospodarczego i inwestycyjnego województwa. Elementem nowej polityki promocji regionu mają być m.in. foldery, filmy czy misje zagraniczne.Działania promocyjne prowadzone będą w ramach projektu „Podlaskie. Naturalna droga rozwoju”, który dofinansowany zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wartość wszystkich przedsięwzięć, realizowanych w latach 2020-2023, opiewa na kwotę ponad 8 mln zł. Ponadto, przeprowadzony będzie projekt „Standardy obsługi inwestora w samorządach województwa podlaskiego”, gdzie w kilkudziesięciu powiatach, gminach i miastach przeprowadzone zostaną szkolenia dotyczące obsługi inwestorów.

Wydarzenie- Łomżyńska WETA świętuje swoje 70-lecie

Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży obchodził swoje 70-lecie powstania.  Po hymnie państwowym i wciągnięciu flagi na maszt, na szkolnym dziedzińcu zasadzono dąb jubileuszowy oraz wypuszczono 70 białych gołębi. Odsłonięta została również tablica upamiętniająca jubileusz placówki. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży swoją działalność rozpoczął w 1950 roku w momencie powołania 2-letniego Liceum Weterynaryjnego II stopnia, a pierwszym dyrektorem szkoły został inż. Stanisław Michalczyk. Trzy lata później placówka przemianowana zostałoa na 4-letnie Technikum Weterynaryjne. Obecnie w technikum kształci się na sześciu kierunkach: weterynarii, przetwórstwa mleczarskiego, technologii żywności, architektury krajobrazu, agrobiznesu oraz żywienia i usług gastronomicznych. W skład szkoły wchodzi również Liceum o profilu dietetyka-fitness, a także Branżowa Szkoła I stopnia, która kształci wędliniarzy i ogrodników.

Sport- 40-letni rekord pobity. Sukces zawodników Prefbetu

Podczas 52. mistrzostw Polski U-18 w lekkiej atletyce, zawodnicy LŁKS PREFBET ŚNIADOWO Łomża ustanowili nowy rekord kraju w sztafecie 4x400 metrów w kategorii juniorów młodszych. Sprinterzy w składzie: Aleksander Zwirkowski, Piotr Dąbrowski, Bartosz Jurak i Igor Duchnowski poprawili o 0,16 sek. rekord Budowlanych Szczecin ustanowiony w 1980 roku. LŁKS PREFBET ŚNIADOWO Łomża od 2013 roku występuje w najwyższej klasie rozgrywek Ligi lekkoatletycznej. Do tej pory drużyna mogła pochwalić się sześcioma rekordami Polski, z czego trzy nadal są aktualne. Podczas tegorocznych mistrzostw Polski U-18 w Radomiu, klub zdobył jeden złoty oraz dwa brązowe medale zajmując ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe