Nowy nieoznakowany radiowóz dla zambrowskiej policji

  • 23.10.2020, 10:12 (aktualizacja 23.10.2020, 10:14)
  • Red
Nowy nieoznakowany radiowóz dla zambrowskiej policji
Zarząd województwa podlaskiego przekazał 80 tys. zł dla podlaskiej policji na zakup nowego, nieoznakowanego radiowozu. Porozumienie w tej sprawie podpisał Marek Olbryś, wicemarszałek województwa, a także Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Przekazane pieniądze pomogą kupić samochód osobowy w policyjnej wersji nieoznakowanej RD Video na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa jest dla nas bardzo ważne, ale to również obowiązek ustawowy. To jest kryterium, które chcemy podtrzymać i wypełniać swoje obowiązki– mówi Marek Olbryś.

                                        

Dziękując radnym wojewódzkim za to, że przychylili się do wniosku zarządu zaznaczył, że zambrowska komenda nie posiadała dotychczas takiego radiowozu.

- Ten samochód bardzo się przyda, bo ściga przede wszystkim ludzi, którzy jeżdżą za szybko i łamią przepisy, co sprzyja wypadkom. Ten samochód pozwoli jeszcze bardziej wypełnić rolę policji w kontroli w ruchu i wymagać od kierowców jazdy zgodnie z kodeksem drogowym– wskazywał wicemarszałek.

 

Jak zaznaczył nadinsp. Robert Szewc, nowy radiowóz będzie autem o znakomitych parametrach. Będzie służyło do ścigania piratów drogowych na „zachodnich kresach województwa podlaskiego”. Nowy samochód pojawi się na drogach jeszcze w tym roku.

- Otrzymane dofinansowanie ma dla Podlaskiej Policji ogromne znaczenie. To dowód na to, że samorząd stale nas wspiera i rozumie nasze potrzeby. Specyfiki auta jeszcze nie określiliśmy, ale na pewno będzie ono o bardzo dobry parametrach – tłumaczył szef podlaskiej policji.

 

80 tys. na zakup nowego radiowozu to kolejne w tym roku wsparcie udzielone policjantom przez samorząd województwa. Poprzednie porozumienie opiewało na kwotę 160 tys. zł. Pozwoliło to na dofinansowanie zakupu trzech radiowozów. Marek Olbryś podczas spotkania zaznaczył, że zarząd województwa jest otwarty na pomoc policji także w kolejnych latach.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe