Łomżyński samorząd przeznacza środki na nowe inwestycje [VIDEO]

  • 23.10.2020, 14:27 (aktualizacja 23.10.2020, 14:31)
  • Red
Łomżyński samorząd przeznacza środki na nowe inwestycje [VIDEO]
Łomża rozwija się i pięknieje. Samorząd miasta potrafił skutecznie zabiegać o fundusze na rewitalizację secesyjnej kamienicy w centrum Łomży. Ponadto, możliwe były remonty obiektów kultury czy budowa dworca autobusowego.

 - Na szczęście udaje się pozyskiwać środki zewnętrzne na różne inwestycje. Cieszy fakt, że otrzymaliśmy dofinansowanie na remont secesyjnej kamienicy. Dzięki temu mogliśmy wyremontować 21 mieszkań. Można powiedzieć, że jest kropla w morzu potrzeb, jeśli chodzi o mieszkalnictwo komunalne. Oprócz tego, że kamienica będzie zaspokajać potrzeb mieszkaniowych to także wizualnie jest to jeden z piękniejszych budynków w naszym mieście- mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Bernadetę Krynicką dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży szczególnie cieszy rewitalizacja kamienicy położonej przy zbiegu ulic Sikorskiego i Polowej. Zarządzanie budynkami komunalnymi to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez firmę komunalną.

Warto również wspomnieć, że dzięki staraniom samorządu Łomża zakwalifikowana została do drugiego etapu konkursu o finansowe wsparcie z funduszy norweskich.

Efekty prac będzie jeszcze lepiej widoczny w przyszłym roku. To właśnie wtedy zakończyć się ma rewitalizacja Starego Rynku oraz przyległych ulic.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe